همشهری آنلاین: نیروهای ارتش عراق، به همراه یگان هایی از نیروهای مردمی و عشایر منطقه، در ادامه عملیات آزادسازی الرمادی مرکز الانبار، از محور شمالی به داخل شهر نفوذ کرده و پرچم عراق را بر فراز پل الجرایشی به اهتزاز در آوردند؛ در عین حال نبرد بر سر کنترل مرکز شهر به شدت ادامه دارد.

 نبرد شدید بر سر کنترل مرکز شهر الرمادی میان ارتش عراق و داعش

به گزارش ایرنا، وزیر دفاع عراق روز چهارشنبه در یک کنفرانس خبری، از پیشروی های نیروهای عراقی به سمت مرکز شهر الرمادی خبر داد و در عین حال گفت که عملیات بدون توقف تا آزادی کامل شهر از وجود عناصر گروهک تروریستی داعش ادامه خواهد یافت.

خالد العبیدی تاکید کرد که جنگ در الرمادی به پایان خود نزدیک شده است.

براساس این گزارش، نیروهای ارتش عراق و الحشد الشعبی و عشایر مسلح، طی 24 ساعت گذشته موفق شدند بخش هایی از حومه الرمادی شامل شهرک های اطراف و مجتمع های مسکونی تازه ساز و نیمه کاره در این شهر را پاکسازی کنند.

اهالی الانبار نیز به دنبال بیانیه شب گذشته وزارت دفاع عراق که از آنان خواسته بود هر چه سریعتر مناطق مرکزی شهر را تخلیه کرده و به سمت نیروهای عراقی و انتقال به مناطق امن حرکت کنند، روز چهارشنبه، گروه گروه از سمت مناطق مرکزی به حومه های شهر رفتند و با هلهله و شادمانی، از نیروهای ارتش عراق استقبال کردند.

گزارش منابع عراقی حاکی است که نبرد با شدت در اطراف الرمادی جریان دارد و نیروهای عراقی تلاش دارند خود را به مرکز این شهر برسانند و در عین حال با تصرف پل الجرایشی به دست ارتش عراق، تمامی راه های امدادی به داعش در این شهر بسته شد.

در همین حال بیانیه های نظامی در عراق در روز چهارشنبه از کشته شدن معاون ابوبکر البغدادی در استان صلاح الدین خبر دادند.

ستاد تبلیغات جنگ عملیات مشترک وابسته به وزارت دفاع عراق در این خصوص گفته که معاون ابوبکر البغدادی که تبعه الجزایر است به همراه جمعی از فرماندهان داعش در جریان درگیری با نیروهای مشترک مردمی و ارتش عراق کشته شد.

کد خبر 312683

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.

دیدگاه خوانندگان

آخرین خبرهای بازار