همشهری آنلاین: مقتدی صدر رهبر جریان صدر عراق در نامه به شیخ الازهر، در باره خطر نفوذ گروه‌های تکفیری در کشورهای عراق، سوریه، یمن و بحرین هشدار داد و از آن به عنوان یک فاجعه بزرگ یاد کرد.

هشدار مقتدی صدر در باره نفوذ تکفیری ها در منطقه

به گزارش ایرنا و به نقل از پایگاه خبری السومریه نیوز عراق، مقتدی صدر با قدردانی از اظهارات اخیر شیخ الازهر در خصوص دعوت تمام فرق اسلامی برای گفتگو و همکاری افزود من اعلام می کنم که حاضرم با شما گفتگو کنم.

وی با اشاره به مسئولیت خطیر شیخ الازهر در جهان اسلام از نقش وی در متحد ساختن مسلمانان جهان گفت.

صدر با اشاره بر ضرورت تشکیل صف واحد میان تمام مذاهب اسلامی، از رژیم صهیونیستی و ایادی تکفیری و افراطی آن بعنوان دشمن تمام مسلمانان جهان یاد کرد.

وی در خصوص خطر گسترش نفوذ گروه های تکفیری در کشورهای عراق، سوریه، یمن و بحرین گفت: این مساله زخمی است بر پیکر اسلام و وحدت آن.

احمد طیب شیخ الازهر در هفته های گذشته با ابراز تاسف از ناتوانی کشورهای اسلامی در مواجهه با جنایت های رژیم صهیونیستی گفت: تا کی کشورهای عربی و اسلامی تنها بیانیه صادر می کنند درحالی که اقدامات رژیم صهیونیستی هرروز شدید تر می شود.

شیخ الازهر افزوده بود، درحالی که کشورهای عربی و اسلامی ابزار لازم برای اتحاد و یکپارچه سازی از جمله دین ، زبان ، فرهنگ ، آداب و رسوم واحد در اختیار دارند، اما این سوال به ذهن ها خطور می کند که چرا کشورهای اسلامی و عربی با همه اشتراکاتشان، بازهم متحد و یکپارچه نمی شوند.

کد خبر 313110

برچسب‌ها

دیدگاه خوانندگان امروز

پر بیننده‌ترین خبر امروز

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha