همشهری آنلاین: عمران الزعبی وزیر اطلاع رسانی سوریه در واکنش به سخنان عادل الجبیر وزیر امور خارجه سعودی‌ها گفت: کسی که درک دیپلماتیک و سیاسی ندارد باید سکوت کند.

هشدار دمشق به وزیر خارجه عربستان ا سکوت کنید

به گزارش ایرنا به نقل از خبرگزاری رسمی سوریه(سانا) ، الزعبی خطاب به الجبیر افزود: برای کسی که دستانش به خون مردم سوریه، عراق و یمن آغشته شده است سخن گفتن از امور داخلی یک کشور که آزاد بوده و خواهد ماند، ننگ آور است.

وزیر اطلاع رسانی سوریه گفت:عادل الجبیر غده ای است که امیدواریم مردم عربستان هر چه زودتر از دست آن خلاص شوند، سکوت او بسیار بهتر از صدای ناهنجار و خشن اوست و اربابان او باید برای حفظ منافع خود او را مهار کنند.

وی خاطرنشان کرد: سعودی ها در بحران های سوریه و عراق و جنگ یمن بدترین و خونبارترین نقش را داشته اند و این مسئله سبب شده است که طرف ناشایستی برای اقدامات مثبت در حل بحران های منطقه باشند.

الزعبی تصریح کرد: دست اندازی به سوریه از الجبیر نام وعددی در جهان سیاست نمی سازد و او بسیار کوچکتر از آن است که تصور می شود.

وزیر اطلاع رسانی سوریه گفت: مردم سوریه به اخلاق، تاریخ ، میراث و ملیت خود معروف هستند اما الجبیر و اربابانش فقط به ریختن خون عرب ها و مسلمانان شهرت دارند و آخرین آن فاجعه دردناک منا است.

کد خبر 312001

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
9 + 6 =