همشهری آنلاین: همزمان با انتشار اخباری از آغاز قریب‌الوقوع عملیات آزاد‌سازی شهر "الرقه" در شمال شرقی سوریه از دست تروریست‌های داعش منابع سوری از فرار رهبران این گروه تروریستی به همراه خانواده‌هایشان از این شهر خبر دادند.

فرار گروهی رهبران داعش از شهر رقه سوریه

به گزارش خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا) به نقل از پایگاه خبری الفجر، ابو عبدالله، یکی از آوارگانی که از الرقه، پایتخت خودخوانده داعش به شهر حسکه آمده، گفت: شرایط در داخل رقه نسبتا آرام و عادی است و فقط جنگنده‌های ائتلاف آمریکایی گهگاهی پایگاه‌ها و مراکز داعش در اطراف شهر را هدف قرار می‌دهند.

وی افزود: پس از تهدیدات ائتلاف "نیروهای سوریه دموکرات" (که متشکل از اعراب و کردهای سوریه است و از حمایت آمریکا برخوردار می‌باشد) به آغاز قریب‌الوقوع حمله نظامی علیه داعش در رقه، فرماندهان، رهبران و اعضای داعش به شکلی گسترده شروع به بیرون فرستادن خانواده‌های خود از این شهر کردند.

ابو عبدالله ادامه داد: با این حال داعش همچنان به استخدام اجباری مردان 14 تا 40 ساله در رقه ادامه می‌دهد.

وی اظهار داشت: نیروهای "سوریه دموکرات" چند روز قبل از آغاز عملیاتی نظامی در شهر الهول واقع در نزدیکی مرزهای سوریه-عراق در استان حسکه با هدف پیشروی به سمت رقه خبر داده بودند. این نیروها شامل یگان‌های حمایت از زنان و مردم وابسته به "دولت خودگردان"، شورای نظامی سریانی، نیروهای لشکری، گردان جزیره، ارتش انقلابیون، ائتلاف عربی سوریه و اتاق عملیات آتشفشان فرات است.

کد خبر 312674

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
1 + 5 =