سه‌شنبه ۱۴ مهر ۱۳۹۴ - ۲۰:۳۱
۰ نفر

همشهری آنلاین: گرچه گاهی نشاندن کودک نوپایی که سر جای خودش بند نیست، در صندلی کودک در ماشین کار سختی به نظر می‌رسد، اما استفاده از این وسیله ایمنی می‌تواند کودکان را از جراحات وخیم در تصادفات محافظت کند.

seat

از طرف ديگر آمارها در آمريكا نشان مي‌دهد از هر چهار صندلی کودک، یکی‌شان درست نصب نمی‌شود.

يکی از برداشت‌های نادرست رایج این است که صندلی‌های دست‌دوم همیشه ایمن هستند؛ اما واقعیت این است که این صندلی‌ها تاریخ پایان مصرف دارند یا ممکن است در حوادث قبلی آسیب‌دیده باشند، به‌علاوه ‍پلاستیک در طول زمان خراب می‌شود.

اگر می‌خواهد از صندلی کودک دست‌دوم استفاده کنید، تاریخ پایان مصرف آن را که معمولاً بر روی برچسبی روی صندلی و روی کارت ثبت صندلی قرار دارد، چک کنید.

صندلی‌های گران‌تر لزوماً ایمن‌تر نیستند. همه صندلی باید استانداردهای مصوب را داشته باشند. برخی از صندلی‌ها به علت اجزایشان برای مثال ‍پارچه، کفی یا سایر خصوصیات اضافی گران‌تر هستند.

بسیاری از افراد فکر می‌کنند که کودک یک‌ساله را می‌توان در صندلی‌های کودک روبه‌جلو قرار داد، اما آکادمی متخصصان اطفال آمریکا می‌گوید، کودکان تا پایان دوسالگی یا تا زمانی که وزن یا قدشان از ابعاد صندلی بگذرد، باید در صندلی‌های رو به عقب قرار داده شوند.

برخی از والدین اعتقاد دارند که هنگامی‌که اندازه کودکان از ابعاد صندلی کودک یا صندلی بوستر بزرگ‌تر می‌شود، کودکان را می‌توان در صندلی جلو نشاند. اما این باور هم نادرست است و به گفته دل ‌کاستیلو ایمن‌ترین جا برای کودکان کمتر از ۱۳ سال در صندلی عقب ماشین است.

کودکانی با قد کمتر از ۱.۴۴ سانتی‌متر باید در صندلی‌های بوستر بنشینند، تا کمربندهای ایمنی بتوانند محافظت مناسب را برای آنان ایجاد کنند. کمربند ایمنی که از روی کمر یا گردن کودک- و نه از روی سینه او - بگذرد، ممکن است در هنگام تصادف باعث ایجاد آسیب‌دیدگی شود.

کد خبر 309679

برچسب‌ها

پر بیننده‌ترین اخبار پزشکی

دیدگاه خوانندگان امروز

پر بیننده‌ترین خبر امروز

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha