همشهری آنلاین: وزیر دفاع و پشتیبانی نیروهای مسلح جمهوری اسلامی ایران گفت: اجرایی شدن برنامه های توسعه ای دولت و بیانات رهبر معظم انقلاب در خصوص توسعه سواحل مکران، از اولویت های کاری دولت تدبیر و امید است.

حسین دهقان

به گزارش ایرنا از روابط عمومی نیروی دریایی ارتش، سردار سرتیپ پاسدار حسین دهقان در بازدید از مناطق دوم و سوم نیروی دریایی ارتش افزود: حضور نیروی دریایی زمینه ساز توسعه سواحل مکران است و این نیرو با تمام توان آمادگی همکاری را با دیگر نهادها و سازمان ها در این رابطه دارد.

وی در بازدید از سواحل کنارک چابهار افزود: بنا بر شرایط منطقه، در گذشته واحدهای نظامی زودتر از سایر ارگان ها و سازمان ها در این منطقه مستقر شده اند و این موضوع باعث شده هم اینک نیز نیروی دریایی با تاکیدات رهبر معظم انقلاب در سواحل مکران پیشرو باشد.

وزیر دفاع خاطرنشان کرد: خوشبختانه با استقرار واحدهای تولیدی و اقتصادی و مشارکت بخش خصوصی، شاهد توسعه بیش از پیش سواحل مکران خواهیم بود.

سردار دهقان افزود: اجرایی شدن برنامه های توسعه ای دولت و بیانات رهبر معظم انقلاب در خصوص توسعه سواحل مکران از اولویت های کاری دولت تدبیر و امید است.

حضور مقتدرانه نیروی دریایی در سواحل مکران

فرمانده نیروی دریایی ارتش جمهوری اسلامی ایران نیز که این بازدیدها، وزیر دفاع را همراهمی می کرد، گفت: ایجاد زیرساخت ها و حضور مقتدرانه نیروی دریایی در سواحل مکران، نوید دهنده توسعه این سواحل در آینده نزدیک است.

امیر دریادار حبیب الله سیاری افزود: عزیمت صیادان به آب های دور و امنیت شناورهای کشور در اقیانوس هند، نتیجه حضور مقتدرانه نیروی دریایی جمهوری اسلامی ایران است.

وزیر دفاع در شهرستان چابهار همچنین از امکانات سطحی و زیرسطحی دریای عمان و یگان های نیروی دریایی ارتش مستقر در کنارک دیدن کرد.

سردار دهقان همچنین پس از ورود به بندر راهبردی جاسک، از نزدیک در جریان روند پیشرفت کاری طرح ها و پروژه های عمرانی در حال احداث و کارهای زیربنایی منطقه از جمله پروژه ساخت منازل سازمانی کارکنان منطقه و دیگر پروژه های در حال ساخت قرار گرفت.

منطقه دوم دریایی ولایت در سال 1387 طی ابلاغ منویات مقام معظم رهبری و فرماندهی کل قوا، در بندر راهبردی جاسک در فاصله 320 کیلومتری بندرعباس استقرار یافته است.

کد خبر 306970

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.

دیدگاه خوانندگان

آخرین خبرهای بازار