همشهری آنلاین: وزیر دفاع و پشتیبانی نیروهای مسلح با تاکید بر باور توانمندی ها و قابلیت های بومی گفت: اکنون قادر به ساخت پرنده های هدایت پذیر هستیم .

 حسین دهقان

به گزارش ایرنا از وزارت دفاع، سردار سرتیپ پاسدار حسین دهقان در جمع مدیران سازمان صنایع هوایی این وزارتخانه با بیان اینکه در صنایع هوا ـ فضا ئی در یک وضعیت خاص، رو به پیشرفت، توان انسانی مناسب و دانش عالی و امیدوار کننده قرار داریم، افزود: در این حوزه زیرساخت های ارزشمندی در سطح وزارت دفاع مهیاست اما در عین حال در بیرون مجموعه با شبکه های همکار، ارتباط و تعامل بسیار مناسبی برقرار کرده ایم.

وی ادامه داد: باید بپذیریم که امکانات در مقایسه با 30 سال پیش بسیار پیشرفت کرده، از این رو باور مند بودن به این توانمندی یک عملی است که می تواند مسیر مطمئنی را پیش پای مسئولان صنعت دفاعی کشور بگذارد.

وزیر دفاع و پشتیبانی نیروهای مسلح با بیان اینکه فعالیت، تولید و طراحی تجهیزات دفاعی و نظا می در وزارت دفاع صبغه الهی دارد، تصریح کرد: اکنون در موضع تکلیف هستیم و انجام عمل صالحی که پاسخ به اولویت مورد نیاز انقلاب و نظام مقدس جمهوری اسلامی باشد در دستور کار قرار دارد.

سردار دهقان با بیان اینکه تمام مشکلات را با نصرت الهی می توانیم پشت سر بگذاریم، ادامه داد: در دوران دفاع مقدس، نصرت الهی به عینه قابل لمس بود و در شب های عملیات که دشمن در منطقه تسلط داشت و ماه در آسمان بود ، خداوند با ابر و باران زمینه را برای حمله رزمندگان اسلام مساعد و تسهیل می کرد و این کمک خداوند در حرکتی که رنگ الهی داشته باشد، همیشه وجود دارد.

وی با بیان اینکه ولایت فقیه به اعمال مسئولان مشروعیت می بخشد، افزود: این توفیق را در وزارت دفاع داریم که در رأس نظام اسلامی و فرماندهی ما، مقام معظم رهبری قرار دارد و افتخار است و تلاش می کنیم مطالبات و تدابیر معظم له را به بهترین نحو انجام دهیم.

سردار دهقان با تاکید بر تقویت روحیه اخوت و برادری در سطح سازمان های زیرمجموعه وزارت دفاع گفت: با تقویت روحیه اخوت و برادری توان سازمان برای انجام مسئولیت های سنگین تر دوچندان می شود و به میزانی که این روحیه تقویت شود، یقینا می توانیم انتظار موفقیت بیشتری داشته باشیم.

وی با تاکید بر بهره گیری از ظرفیت و توان مجموعه نیروهای مسلح در بعد انسانی، سازمانی، صنعتی و فناورانه تاکید کرد: ظرفیت و توان مجموعه نیروهای مسلح کمک می کند تا بتوانیم ضمن ارتقای وضعیت، انتظارات نیروهای مسلح را به بهترین نحو ممکن پاسخ دهیم.

وزیر دفاع با بیان اینکه صنعت دفاعی زمانی یک مجموعه تعمیراتی بود و کمتر به بحث تولید و طراحی توجه می کرد، ادامه داد: بعد از مقطعی که با تحریم دشمنان مواجه شدیم در مرحله تعمیرات به سمت قطعه سازی گلوگاهی رفتیم که از سوی کشورهای صاحب فناوری پشتیبانی نمی شدیم و در طول زمان با همت و پشتکار جوانان برومند به جایی رسیدیم که توانستیم طراحی و تولید تجهیزات تحریمی را انجام دهیم و امروز به یک توانمندی فوق العاده دست یافته ایم.

وی با بیان اینکه امروز در یک شرایط جدید در سطح ملی قرار داریم، ادامه داد: بعد از اعمال تحریم های ناجوانمردانه دشمنان، اوایل سعی کردیم تحریم ها را تبدیل به فرصت و نیاز خود را تامین کنیم اما در فضای امروز کشور نباید توانمندی داخلی فراموش شود، از این رو برای اینکه فاصله ها سریعا جبران شود با یک راهبرد قاطع، روشن و جهت دهنده با بازه زمانی پنج ساله باید به نقطه ای برسیم که در حوزه طراحی و تولید انواع پرنده ها صاحب یک برند جهانی باشیم.

سردار دهقان با تاکید بر پشتیبانی از انواع بالگرد ها از نوع هجومی گفت: وزارت دفاع اکنون قادر است پرنده های هدایت پذیر را بسازد .

کد خبر 309507

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.

دیدگاه خوانندگان

آخرین خبرهای بازار