همشهری آنلاین: وزیر دفاع و پشتیبانی نیروهای مسلح با بیان اینکه ملت ایران برای تامین امنیت خود نیازی به مجوز از مقامی ندارد، گفت: نظام سلطه تمام تلاش خود را بکار گرفته تا سخت ترین شرایط را بر کشور تحمیل کند، گرچه ملت همیشه در صحنه ایران در نهایت طرف پیروز هر نبردی خواهد بود.

 حسین دهقان

به گزارش ایرنا از اداره کل تبلیغات دفاعی وزارت دفاع، سردار سرتیپ پاسدار حسین دهقان روز یکشنبه به مناسبت هفته دولت، در مراسم صبحگاه ستاد کل نیروهای مسلح، با گرامیداشت هفته دولت و نام و یاد شهیدان رجایی و باهنر افزود: این شهیدان بزرگوار با ایمان، اعتقاد، پیوند با ملت و رهبری و انگیزه خالص برای خدمتگزاری به اسلام و مردم، نامی ماندگار و جاودان در عرصه عمومی کشور و دنیا به جا گذاشتند و باید با اسوه و الگو قرار دادن آنها، هر روز بر عزت و عظمت اسلام، مسلمین و ملت عظیم و شریف مان بیافزاییم و قله های افتخار را بیش از پیش فتح کنیم.

قدرت های بزرگ در برابر عظمت ملت ایران سر فروآورده اند

وی ادامه داد: امروز ملت ایران در عرصه جهانی به جایگاهی دست یافته که قدرت های بزرگ به علت عظمت، ایستادگی، مقاومت و یکپارچگی در مقابلش سر تسلیم فروآورده اند و با وجود غرور و تکبر فراوان نظام استکباری، متواضعانه بر پای میز مذاکره نشستند و حقوق ملت ایران را تمکین کردند.

امسال شرایط سختی را تجربه می کنیم

وزیر دفاع با اشاره به نامگذاری سال 94 به عنوان «دولت و ملت، همدلی و همزبانی» و شرایط حاکم در داخل و محیط پیرامونی کشور تصریح کرد: امسال در کشور شرایط سختی را تجربه می کنیم، زیرا نظام سلطه در سلسله اقدامات و توطئه هایی که علیه انقلاب اسلامی انجام داده، تمام تلاش خود را بکار گرفته تا سخت ترین شرایط را بر کشور تحمیل کند گرچه ملت همیشه در صحنه ایران در نهایت طرف پیروز هر نبردی خواهد بود.

جنگ نفتی آمریکا با میدان داری عربستان

سردار دهقان گفت: اخیرا آمریکا با میدان داری عربستان جنگ نفتی را به راه انداخته و باعث شده درآمدهای نفتی به شدت کاهش یافته و به 40 دلار یا کمتر برسد و در عین حال دستیابی به سرمایه و دانش را از خارج مرزها به شدت محدود کرده اند البته ملت ایران تمامی محدودیت ها را به فرصت و آنها را تبدیل به اقتدار و توسعه کرده و هیچ گاه آنان قادر نخواهند بود ملت ایران را از مسیر عزت و استقلال خود دور کنند.

وزیر دفاع افزود: امروز در محیط پیرامونی جمهوری اسلامی ایران، آمریکا و اسراییل با علم کردن و حمایت، پشتیبانی، آموزش و پوشش تبلیغاتی از تروریست های اجاره ای، درصدد برقراری تسلط بر کشورهای اسلامی و تحقیر آنها هستند.

ملت ایران تنها حامی ملت های مظلوم

وی ادامه داد: برخی کشورها بصورت ناباورانه، غیرانسانی و ددمنشانه دست به کشتار کودکان، زنان، جوانان و نسل کشی و از بین بردن همه زیرساخت های اقتصادی کشورها زده و در این میان تنها حامی این ملت های مظلوم ملت ایران و جمهوری اسلامی ایران است.
وزیر دفاع تاکید کرد: حمایت جمهوری اسلامی ایران از کشورهای مظلوم، زمینه ادامه فعالیت ها علیه تروریسم را فراهم می کند و مصرانه به حمایت از مقاومت و تمام کشورهای تحت سیطره ظلم و تبعیض ادامه خواهیم داد.

اتهام حرکت به سمت تسلیحات هسته ای را سپری کرده ایم

سردار دهقان با بیان اینکه اتهام ساختگی حرکت به سمت تسلیحات هسته ای را پشت سر گذاشته ایم، تصریح کرد: آنچه که در برجام انجام شد، علاوه بر رعایت خطوط قرمزی که از سوی رهبری عظیم الشان ترسیم شده بود، حفظ تمامی زیرساخت ها و توانمندی ها و فناوری های صلح آمیز هسته ای و فراهم شدن زمینه توسعه بیش از پیش تحقیق و پژوهش در این حوزه است.
وزیر دفاع گفت: آنچه در این توافق حاصل شد، دستاورد عظیمی بود که نتیجه مقاومت و ایستادگی ملت ایران تحت رهبری مقام معظم رهبری و مجاهدت فرزندان ملت ایران در عرصه نبرد دیپلماتیک بود.

سردار دهقان خاطر نشان کرد: ملت ایران برای تامین امنیت خود نیازی به مجوز از مقامی ندارد و آنچه لازم می داند برای توسعه اقتدار خود با عزم و اراده ای قاطع با قدرت دنبال می کند.

وی افزود: امروز نیروهای مسلح، دانشمندان و متخصصان زبده کشور در صنایع دفاعی با دارا بودن زیرساخت های پژوهشی و صنعتی قادرند نیازهای کشور را با وجود تهدیدات مستمر با طراحی، تولید بومی در داخل تامین و در اختیار نیروهای مسلح قرار دهند.

وزیر دفاع با تاکید بر اینکه دانش و فناوری بومی جمهوری اسلامی ایران با رویکرد دستیابی به اقلام و فناوری های برتر ساز، مسیر شکوفایی را طی می کند، گفت: در هیچ شرایطی به فرد یا کشوری اجازه نمی دهیم به با ما بگوید چه کنیم، چه بسازیم و چه چیزی را آزمایش کنیم، چه رزمایشی را برگزار کنیم، معیار تعیین کننده این مسیر اراده و عزم ملت ایران است.

سردار دهقان افزود: راهبرد دولت یازدهم افزایش تعامل حداکثری با نیروهای مسلح برای تقویت توان دفاعی و بازدارندگی کشور و فعال سازی ظرفیت های خالی نیروهای مسلح در زمینه توسعه ملی است و دولت در راستای همین راهبرد با وجود محدودیت ها، در دو سال گذشته بیشترین حمایت را از نیروهای مسلح انجام داده است .

وزیر دفاع گفت: نیروهای مسلح بعد از جنگ تحمیلی با بکارگیری ظرفیت های خود در امر سازندگی کشور، نمونه و الگویی عملی موفقی از اقتصاد مقاومتی را به نمایش گذاشتند و در این ارتباط لازم است سیاست های اقتصاد مقاومتی را با همه وجود دنبال و بطور صددرصدی عملیاتی و اجرا کنیم.

وی افزود: دولت، ملت و نیروهای مسلح همدل و همزبان بدنبال تحقق اقتصاد مقاومتی هستند.

کد خبر 305528

برچسب‌ها

دیدگاه خوانندگان امروز

پر بیننده‌ترین خبر امروز

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha

دیدگاه خوانندگان

اخبار بازار و کسب و کار

خواندنی‌ها