همشهری آنلاین: وزیر دفاع و پشتیبانی نیروهای مسلح گفت، این وزارتخانه تولید اقلام راهبردی دفاعی را در حوزه های موشکی، دریایی و پدافندی رشد داده است.

حسین دهقان

به گزارش ایرنا از اداره کل تبلیغات دفاعی وزارت دفاع، رییس و اعضای کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس شورای اسلامی، در آستانه 31 مرداد ماه روز صنعت دفاعی با حضور در نمایشگاه توانمندی های وزارت دفاع، از نزدیک با دستاوردها و پیشرفت های صنعت دفاعی آشنا شدند.

اعضای این کمیسیون همچنین طی نشستی با سردار سرتیپ پاسدار حسین دهقان وزیر دفاع و پشتیبانی نیروهای مسلح، از آخرین پیشرفت های صنعت دفاعی و بویژه صنایع موشکی نیز مطلع شدند.

سردار دهقان در این نشست طی سخنانی با بیان اینکه وزارت دفاع تولید اقلام راهبردی دفاعی در حوزه های موشکی، دریایی و پدافندی را رشد داده، افزود: برای اجرای این مهم، پروژه های تحقیقاتی و صنعتی متناسب با تامین تسلیحات نیروهای مسلح و ارتقا بنیه دفاعی کشور تقویت شده است.

وی گفت: تلاش این است خدمات شایسته ای نیز به شاغلان و بازنشستگان نیروهای مسلح ارائه و سطح معیشتی آنها را ارتقا دهیم و لازم است اعتبارات مورد نیاز و کسری ها در بودجه جبران شود.

وزیر دفاع تصریح کرد: در طول این دو سال رابطه وزارت دفاع با دولت و مجلس به نحوی تنظیم شده که بتوانیم با حمایت دولت و مجلس پشتیبانی حداکثری از نیروهای مسلح کشور بطور مستمر محقق شود که در این راستا با همکاری کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس شورای اسلامی به رغم محدودیت ها و تحریم ها، ارائه خدمات و کمک های مقتضی به نیروهای مسلح تقویت شده است.

سردار دهقان با تاکید بر بالا بردن میزان آمادگی و توان مدیریتی دفاعی کشور گفت: در داخل سازمان های وزارت دفاع با اجرای طرح آمایش صنعتی و بهینه سازی، تلاش کردیم قطب های صنعتی - تولیدی مناسبی ایجاد و موازی کاری ها را به حداقل و یا به صفر برسانیم.

صنایع موشکی و صنعت دفاعی ایران با اقتدار پیش می رود

رییس کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس نیز در این نشست طی سخنانی با تبریک موفقیت های بزرگ صنعت دفاعی کشور در عرصه های مختلف واعلام قدردانی و حمایت هم جانبه نمایندگان ملت به ویژه اعضای کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس از صنایع دفاعی جمهوری اسلامی ایران گفت: بدون تردید این روند رو به رشد در آینده نیز استمرار خواهد داشت و آن تصوری که آمریکایی ها فکر می کنند با برجام می توانند بر قدرت دفاعی کشور تاثیر گذار باشند، حتما اتفاق نخواهد افتاد.

علاءالدین بروجردی افزود: مجموعه ساختار نظامی جمهوری اسلامی ایران، تحت فرماندهی فرمانده معظم کل قوا، از استقلال کاملی برخوردار است و ما هم به عنوان مدافعین حقوق ملت حتما حمایت همه جانبه خودمان را چه به لحاظ بودجه و چه به لحاظ حمایت های قانونی از وزارت دفاع و صنعت دفاعی انجام خواهیم داد.

وی با بیان اینکه صنایع موشکی و صنعت دفاعی جمهوری اسلامی ایران با استحکام و اقتدار به جلو می رود، تصریح کرد: تنها عامل بازدارنده برای دفاع کشور و تمامیت ارضی همین سلاح های متعارف است و ما همواره سلاح های شیمیایی وهسته ای را تحریم کرده ایم و این حرمت با توجه به تجربه تلخ هشت سال تجاوز به کشور و دوران سخت دفاع مقدس، به عنوان یک راهبرد تغییر ناپذیر تداوم دارد.

کد خبر 304449

برچسب‌ها

دیدگاه خوانندگان امروز

پر بیننده‌ترین خبر امروز

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha

دیدگاه خوانندگان

اخبار بازار و کسب و کار

خواندنی‌ها