همشهری آنلاین: ژوزیر دفاع و پشتیبانی نیروهای مسلح، قانون گرایی و عمل به قانون را از شاخص ترین ویژگی های دولت یازدهم برشمرد.

حسین دهقان

به گزارش ایرنا از اداره کل تبلیغات دفاعی وزارت دفاع، سردار سرتیپ پاسدار دکتر حسین دهقان در آستانه 31 مرداد ماه روز صنعت دفاعی و در یازدهمین اجلاس هماهنگی امور مجلس وزارتخانه ها و دستگاه های اجرایی افزود: پس از پیروزی انقلاب اسلامی ایران، رخدادی عظیم در عرصه جهانی بوقوع پیوست و آن فروریزی نظام دو قطبی بود که در گذشته زمان مناسبات بین الملل را شکل می داده و اراده قدرت ها را بر اراده ملت ها حاکم، فرمان امور بین الملل را به سمت منافع خود هدایت می کرده است.

وی ادامه داد: استکبار جهانی همواره درصدد بوده ما را در چارچوب جغرافیای خود محصور و باعث میرایی کشورمان در جامعه بین المللی شود و در این راه از هیچ اقدامی نظیر ناامنی داخلی، ترور، کودتا، جنگ تحمیلی و تحریم های ظالمانه فروگذار نکرده، اما طرف پیروز یعنی جمهوری اسلامی ایران با تکیه بر اعتقادات اسلامی و رهبری امام(ره) و امروز با رهبری های حکیمانه مقام معظم رهبری به توفیقات بسیار زیادی دست یافته و توطئه و مکر آنان را خنثی کرده است.

سردار دهقان افزود: امروز در عراق، سوریه و یمن جریان های تکفیری - صهیونیستی با همراهی نظام سلطه و حمایت برخی دولت ها نظیر عربستان، جنایت های بی شماری مرتکب می شوند و در این تراژدی هولناک، چشم وگوش و زبان همه سردمداران حقوق بشر کور و کر و لال شده است.

وزیر دفاع با بیان اینکه جمهوری اسلامی ایران امروز از امنیت و ثبات قابل قبولی برخوردار و عامل ثبات و معادلات موازنه گر در امنیت ملی است، گفت: نیروهای مسلح جمهوری اسلامی ایران در مواجهه با تهدیدات در حال تغییر، با حفظ بازدارندگی، هرگونه اقدام علیه ملت ایران را با شکست مواجه خواهد ساخت.

سردار دهقان با تاکید بر اینکه در بخش دفاعی، جمهوری اسلامی ایران مرزهای دانش و فناوری بویژه در حوزه فناوری های نو را طی کرده و در سطح بالایی قرار دارد تصریح کرد: این ظرفیت ها و زیرساخت های تحقیقاتی و تولیدی در وزارت دفاع این امکان را فراهم آورده که هر نیازی در زمینه دفاعی و هر الزامی که در اثر تحولات منطقه ای به وجود می آید را با رویکردی کاملا بومی و هوشمندانه پاسخ دهد.

وزیر دفاع افزود: امروز استحکام و عمق زیرساخت های صنایع دفاعی ما بر مبنای اندیشه و اراده فرزندان ملت ایران است و می توانیم حتی در کارزاری بلند مدت از کشور دفاع و صیانت کنیم.

وی تصریح کرد: وزارت دفاع قادر است در کوتاه ترین زمان، بالاترین امکان را برای مقابله با تهدیدات فراهم کند.

سردار دهقان گفت: در شرایط کنونی وزارت دفاع با در نظر گرفتن فضای اقتصادی کشور و کوتاه کردن فاصله ایده تا تولید، چابک سازی و توانمندی در نظام مدیریتی را افزایش و همه تلاش خود را برای ارتقای کارآمدی نیروهای مسلح بویژه در زمینه تسلیحاتی بکار گیرد.

وزیر دفاع با اشاره به لزوم اطمینان بخشی جمهوری اسلامی ایران به کشورهای منطقه و جهان و ایجاد فضایی برای محو ایران هراسی افزود: توانمندی های نیروهای مسلح جمهوری اسلامی ایران صرفا دفاعی و در خدمت صلح، ثبات و امنیت منطقه است و دیپلماسی دفاعی در این عرصه فعال و پویا در حال نقش آفرینی است.

سردار دهقان با اشاره بر اهمیت تمکین همگان به قانون و مقررات گفت: باید رابطه دولت و مجلس یک رابطه تعاملی و بدون تنش و معامله گری باشد و دولت یک پیکره واحد است و مجلس با ایجاد بسترهای مناسب، نقش مهمی در حمایت از دولت دارد و دولت و مجلس هر دو مکمل یکدیگر و هیچکدام بدون دیگری قادر به انجام وظایف خود نیستند.

وی افزود: معاونین حقوقی و پارلمانی دستگاه های دولتی رسالت بزرگی در ایجاد فضای تعاملی و سازنده میان مجلس و دولت بر عهده دارند و باید در این زمینه به خوبی ایفای نقش کنند.

کد خبر 304000

برچسب‌ها

پر بیننده‌ترین اخبار دفاع-امنیت

دیدگاه خوانندگان امروز

پر بیننده‌ترین خبر امروز

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha