همشهری آنلاین: ناو گروه سی و ششم نیروی دریایی ارتش متشکل از 'جماران' و 'بوشهر' در مراسمی با حضور امیر دریادار حبیب الله سیاری با هدف برقراری و تامین امنیت شناورهای تجاری ایران به خلیج عدن اعزام شد.

 ناوگروه

به گزارش ایرنا روز پنجشنبه هم زمان با بازگشت و پهلوگیری ناوگروه سی و پنجم اطلاعاتی و عملیاتی نداجا شامل ناوچه های پشتیبانی بندرعباس و ناوچه الوند پس از 90 روز، ماموریت عملیات ناوگروه سی و ششم نداجا نیز اغاز شد.

فرمانده نیروی دریایی ارتش در آیین بدرقه ناوگروه سی ششم بیان کرد: حضور نیروی دریایی نشانه توانمندی و اقتدار جمهوری اسلامی ایران در عرصه دریاها است.

امیر دریادارحبیب الله سیاری به ویژگی های ناوگروه سی پنجم به دریانوردی در شرایط بسیار بد جوی شمال اقیانوس هند اشاره کرد و افزود: دریانوردی در چنین شرایطی توانمندی خاصی می طلبد که نیروهای تحت امر نداجا از آن سربلند بیرون آمدند.

وی از 37 هزار کیلومتر دریانوردی به وسیله ناوچه های پشتیبانی بندرعباس و ناوچه الوند در مدت 90 روز ماموریت و عبور از مدار 10درجه و حتی گذشتن از مدار هفت درجه برای انجام یک ماموریت به عنوان دیگر ویژگی های این ماموریت نام برد.

دریادار سیاری یادآور شد: سی پنجمین ناوگروه اعزامی ایران در مدت ماموریت، یک هزار و 200 مورد رهگیری، 80 مورد شناسایی مثبت، 150 اسکورت (همراهی) شناورهای تجاری و نفت کش و همچنین پنج مورد درگیری و تعقیب و گریز و حتی تیراندازی با دزدان دریایی داشته است.

فرمانده نداجا از کمک به شناورهای سه کشور خارجی لیبریا، مالتا و هنگ کنگ از دیگر کارکردها نام برد و تصریح کرد: ناوگروه سی ششم با این ویژگی ها یکی از موفق ترین ناوگروه های ما بود که امروز شاهد برگشت آنها هستیم.

دراین مراسم سردار تنگسیری جانشین فرمانده نیروی دریایی سپاه پاسداران انقلاب اسلامی نیز حضور داشت.

کد خبر 307629

برچسب‌ها

دیدگاه خوانندگان امروز

پر بیننده‌ترین خبر امروز

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha