همشهری آنلاین: دستیار و مشاور عالی فرماندهی معظم کل قوا گفت: تامین امنیت برای ساکنان سرزمین های اشغالی دیگر در اراده و کنترل رژیم صهیونیستی نیست.

سیدیحیی صفوی

به گزارش روز جمعه پایگاه اطلاع رسانی سیدیحیی صفوی، وی که به عنوان سخنران روز جهانی قدس در محل مصلی نماز جمعه استان بوشهر سخن می گفت، اظهار داشت: سرزمین های اشغالی به یک محیط شکننده امنیتی تبدیل شده است و تامین امنیت برای ساکنان سرزمین های اشغالی دیگر در اراده و کنترل رژیم صهیونیستی نیست بلکه امنیت آن در معادله ای قرار گرفته که یک طرف آن حزب الله لبنان و طرف دیگر آن گروههای مقاومت اسلامی قرار دارد.

وی با اشاره به تفاوت های راهپیمای روز قدس امسال با سالهای گذشته گفت: تفاوت راهپیمایی امسال شما مردم با سالهای گذشته در سه موضوع جدید است.

سرلشکر صفوی این تفاوت ها را به وجود آوردن گروهک های تروریستی همچون داعش و جبهه النصره با پشتیبانی صهیونیست ها در منطقه و جنگ ظالمانه پادشاهی سعودی با مردم مظلوم یمن و مذاکرات هسته ای ایران دانست .

دستیار و مشاور عالی فرماندهی معظم کل قوا گفت: شصت وهفت سال است که از بزرگترین توطئه و فاجعه انسانی انگلیسی ها و آمریکائیها در اشغال فلسطین می گذرد و راجع به اهداف این توطئه بزرگ سه نظریه وجود دارد.

وی ادامه داد: ایجاد گسل و غده سرطانی صهیونیستی در قلب جغرافیای سیاسی جهان اسلام که مانع وحدت و بهم پیوستگی جغرافیایی و سیاسی سرزمینهای اسلامی در سه قاره آسیا ،آفریقا و اروپا شودو نیز ایجاد زمین لرزه و تنش هایی که طی هفت دهه گذشته اوضاع این منطقه را نا امن و ناپایدار کرده از اهداف این توطئه بزرگ است.

وی افزود: حضور نظامی و تسلط قدرتهای فرا منطقه ای از شمال آفریقا مثل لیبی تا غرب آسیا مثل خلیج فارس و کشورهای پیرامونی آن به بهانه نا امنی و جنگ است اما در حقیقت برای غارت ثروتهای مردم این منطقه ، یعنی نفت و گاز و فروش میلیاردها دلار سلاح به کشورهای عربی منطقه با اهداف اقتصادی و سیاسی و نظامی را می توان از دیگر اهداف این توطئه بزرگ دانست.

وی گفت:انتقال بحران یهودیت از اروپا به سرزمین های اسلامی و دادن امتیاز به صهیونیستها برای داشتن یک سرزمین و یک دولت نژاد پرست صهیونیستی را باید از اهداف شوم توطئه انگلیسی ها و آمریکایی ها در اشغال فلسطین دانست.

دستیار و مشاور عالی فرماندهی معظم کل قوا در بخش دیگری از سخنان خود به تشریح وضعیت کنونی فلسطین اشغالی و راهبردهای آزادی قدس شریف و سرزمین فلسطین پرداخت و گفت: راهبرد اتحاد مسلمین و ادامه جهاد مسلحانه و مقاومت اسلامی مردم فلسطین تنها راه نجات و آزادی قدس شریف و سرزمین فلسطین است.

سرلشکر صفوی با طرح این پرسش که چرا تاکنون تمامی طرح ها و توافقات سازش همگی با شکست مواجه شده و آینده فلسطین برای همه مسلمانان جهان وآزادیخواهان جهان چگونه مطرح است، ادامه داد: برای چشم انداز آینده جهاد، دیدگاه های متفاوت و متضادی پیش بینی می شود.

وی در ادامه به تشریح دیدگاه های حاکم برای چشم انداز آینده جهاد در فلسطین اشغالی پرداخت وگفت: یکی از دیدگاه ها، تشکیل دولت فلسطینی و دولت دموکراتیک واحد با انجام رفراندوم و حق تعیین سرنوشت با حضور تمامی ساکنان اصلی فلسطین اعم از مسلمانان ، مسیحیان و یهودیان و با بازگشت همه آوارگان فلسطینی ، که دیدگاه رهبر معظم انقلاب و نظام جمهوری اسلامی ایران است ، می باشد.

وی افزود: دیدگاه دیگر در خصوص چشم انداز آینده جهاد در سرزمین های اشغالی ، تشکیل دو دولت فلسطینی و اسرائیلی از نگاه غربیها و یا تشکیل همین دو دولت از نگاه کشورهای عربی است.

سرلشکر صفوی ادامه داد: دیدگاه دیگر در این مورد تشکیل دولت صهیونیستی و دولت یهودی خالص و اخراج همه اعراب و مسلمانان از سرزمین فلسطین می باشد.

مشاور عالی رهبر معظم انقلاب در ادامه و در تشریح و ضعیت کنونی سرزمین های اشغالی گفت: امروز سرزمین های اشغالی به یک محیط شکننده امنیتی تبدیل شده است و تامین امنیت برای ساکنان سرزمین های اشغالی دیگر در اراده و کنترل رژیم صهیونیستی نیست بلکه امنیت آن در معادله ای قرار گرفته که یک طرف آن حزب الله لبنان و طرف دیگر آن گروههای مقاومت اسلامی قرار دارد.

سرلشکر صفوی خاطرنشان کرد: چه کسی باور می کرد ارتش رژیم صهیونیستی که در تمام جنگ های گذشته کشورهای عربی را شکست داده بود، امروز در صحنه ای که به برکت انقلاب اسلامی ایران تحول یافته، در ضعف و ناتوانی استراتژیک قرار بگیرد و مجبور به شکست شود.

وی ادامه داد: انقلاب اسلامی ایران با توسعه فکری و فیزیکی مکتب مقاومت در منطقه ، ایده های راهبردی خود را از فکر به قدرت در زمین تبدیل کرده است ؛ امروز بر همگان ثابت شده که تفکر پویا و آموزنده انقلاب اسلامی ایران ، به مثابه یک پیام امیدبخش جهانی، از کالبد و قلمرو جغرافیایی ایران خارج شده و محیط جهانی را تحت الشعاع قرار داده است.

وی افزود: به برکت روز جهانی قدس، امروز مساله فلسطین یک پدیده و دغدغه بین المللی و جهانی است وآینده نگری و دوراندیشی امام راحل در نامگذاری روز جهانی قدس از دامنه باورها و انتظارات فراتر بود و کمتر کسی تصور می کرد گفتمان انقلاب اسلامی به سرعت از مرزهای کشور عبور کند و ترتیبات و مناسبات امنیتی، نظامی، سیاسی و اجتماعی در محیط منطقه ای و جهانی را تحت تاثیر قرار دهد.

دستیار و مشاور عالی فرماندهی معظم کل قوا گفت: اقتدار روزافزون حزب الله و حماس، شکست های پی در پی ارتش رژیم صهیونیستی و فروپاشی هیمنه ابرقدرتی امریکا همگی واقعیات شگفت انگیزی هستندکه از دامنه تصورات در اوایل انقلاب فراتر رفته است و این واقعیات میدانی را امام راحل با درایت و کیاست پیش بینی و محاسبه کرده بودند.

سرلشکر صفوی افزود: حضرت امام خمینی(ره) با نامگذاری آخرین جمعه ماه مبارک رمضان به عنوان روز جهانی قدس، آرمان و تفکر ازادی فلسطین را به آینده امتداد دادند و هر سال در ماه مبارک رمضان و آستانه برگزاری شکوهمند این گردهمایی و قدرت نمایی عظیم جهانی، شاهد شکل گیری نگرش های جدیدی در حمایت از قدس شریف و مبارزه با صهیونیسم هستیم.

وی تاکید کرد: نامگذاری روز جهانی قدس یک تصمیم راهبردی بود که سبب شد در میدان رقابت سنگین و تنازع حقیقی میان قدرت های جهانی ، آرمان آزادی فلسطین، به عنوان یک فضیلت تاریخی و جاودانه پلی به گذشته، حال و آینده ایجاد کند.

کد خبر 300610

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.

دیدگاه خوانندگان

آخرین خبرهای بازار