همشهری آنلاین: دستیار و مشاور عالی فرماندهی معظم کل قوا گفت: جنگ سعودی ها علیه ملت یمن جنگی نیابتی از طرف آمریکا است.

صفوی

به گزارش مهر، سردار سرلشکر صفوی، دستیار و مشاور عالی فرماندهی معظم کل قوا که در جمع پاسداران و کارکنان، سپاه صاحب الزمان(عج) استان اصفهان سخن می گفت، با اشاره به وظیفه پاسداری از کشور، ملت و انقلاب و ضرورت شناخت و پیگیری مسائل، حوادث و اتفاقات پیرامونی جمهوری اسلامی ایران برای پاسداران گفت: پاسداران انقلاب اسلامی بایستی حوادث منطقه ای و بین‌المللی و سمت و سوی آن را درک کرده تهدیدات علیه امنیت ملی کشورمان را احساس کنند، چرا که لازمه پیش گیری، درک و احساس خطر تهدیدات فرارو و کسب آمادگی های لازم است.

وی افزود: امروز بالا بردن هوشمندی و میزان آمادگی دفاعی ملت مان و عزیزان بسیجی یک ضرورت است.

وی در ادامه با اشاره به تحولات منطقه گفت: سئوال اصلی آن است که چرا در سایر نقاط جهان خبری نیست و چرا پانزده سال است که بزرگترین جنگ ها - کشتارها و تنش ها در منطقه غرب آسیا است؟

سرلشکر صفوی در ادامه به بخشی از حوادث ۱۵ سال گذشته منطقه غرب آسیا اشاره کرد و ادامه داد: یکی از این حوادث حمله نظامی آمریکا و متحدانش و لشکر کشی آنها به عراق در سال ۲۰۰۳ است که حدود ده سال به طول کشید. آمریکائی ها که حدود سه سال پیش از عراق خارح شدند به بهانه جنگ با داعش، که خود آنها ایجاد کننده آن بودند به این کشور برگشتند.

وی ادامه داد: تا کنون هیچ عزم و اراده در برخورد با داعش از سوی آمریکائی ها و ائتلافی که علیه داعش بوجود آمده است، ندیده ایم و نه تنها با آنها برخوردی صورت نمی گیرد، بلکه از آنها حمایت نیز می شود.

سرلشکر صفوی با اشاره به شکست مفتضحانه رژیم صهیونیستی در جنگ ۳۳ روزه لبنان و۲۲ روزه علیه مردم فلسطین در غزه گفت: هم اکنون با اتفاقاتی که در منطقه غرب آسیا می افتد، اسرائیلی ها از مسلمان کشی در سوریه، عراق و یمن، با استفاده از منابع و پول کشورهای مسلمان و ایجاد حاشیه امن برای اسرائیل خوشحال هستند. اتفاقی که می افتد کشتن مسلمانان به دست مسلمانان است.

مشاور عالی مقام معظم رهبری از شروع نهضت‌های بیداری اسلامی در تونس، لیبی، بحرین، مصر و هم اکنون در یمن بعنوان یکی از مهمترین حوادث ۱۵ سال گذشته نام برد و در خصوص جنگ نیابتی شکل گرفته در منطقه گفت: جنگی که سعودی ها علیه یمن شروع کرده اند، جنگی نیابتی از طرف آمریکا، رژیم صهیونیستی و هم پیمانان اروپائی آنها است.

وی تاکید کرد: هم اکنون پنتاگون، وزات دفاع آمریکا رسما اعلام کرده است که ما بیست هزار نفر در اردن و ترکیه آموزش می دهیم تا در داخل سوریه بجنگند. دیگر اینها خودشان به میدان نمی آیند و نیابت می دهند به برخی کشورها یا برخی گروه های تروریستی که آنها وارد عمل شوند

دستیار و مشاور عالی فرماندهی معظم کل قوا در ادامه به تشریح اهداف آمریکا، صهیونیست ها و اروپائی ها در منطقه طی ۱۵ سال گذشته پرداخت و گفت: طی ۱۵ سال گذشته، از اهداف و برنامه های اروپائی ها، صهیونیست ها و آمریکائی‌ها، تهاجم به کشورها و ملت های اسلامی و معرفی اسلام و مسلمانان به عنوان یک تهدید جدید و جایگزینی آن با تهدید اتحاد جماهیر شوروی یا کمونیسم سابق است.

سردار صفوی افزود: بیش از پنج دهه است که آمریکا کمونیسم را به عنوان تهدید بزرگ معرفی کرده است، زمانی که شوروی فرو پاشید، آنها باید یک تهدید و دشمن جدید را معرفی می کردند. پس از حادثه مشکوک ۱۱ سپتامبر آنها گفتند اسلام برای ما بزرگترین خطر است و باید سراغ مسلمانان و کشورهای اسلامی برویم. موضوعی که پس ازآن حادثه، جرج بوش در نطق خود از آن به آغاز جنگ های صلیبی نام برده است.

سرلشکر صفوی ادامه داد: آنچه آمریکائی ها می خواهند نفت عربستان است. عربستان حدود ۲۶۲ میلیارد بشکه نفت دارد که روزانه ۱۰ میلیون بشکه نفت از چاه‌هایش استخراج می کند و بیست و دو درصد ذخایر نفتی جهان در عربستان است.

وی ادامه داد: هدف قرار دادن کشورها و ملت های مسلمان و منابع استراتژیک و تفکراتشان از اهداف جنگ‌های ۱۵ سال گذشته در این منطقه است. تسلط بر کشورهای اسلامی و جایگزین کردن حاکمان وابسته و تسلط بر منابع نفتی کشورهای را می توان از اهداف دیگر جنگ های این منطقه دانست.

سرلشکر صفوی در ادامه با اشاره به روند افزاینده فروش سلاح به کشورهای حوزه خلیج فارس گفت: بایستی جنگی در میان باشد تا تولید کنند گان سلاح بتوانند سلاح خود را بفروشند. طی چند سال گذشته بیش از صدها میلیارد دلار سلاح به کشورهای عربی فروخته شده است.

وی تاکید کرد: بزرگترین خریدار سلاح عربستان سعودی است، آن هم سلاح هایی که فقط آمریکا و رژیم اسرائیل دارند. نفت اینها را می برند و سلاح به آنها می فروشند. سال گذشته میلادی قطر ۱۲ میلیارد دلار و امارات هم بیش از ۱۲ میلیارد دلار سلاح خریداری کرده است.

دکتر صفوی تضعیف کشورهای محور مقاومت در مقابل رژیم صهیونیتی، همچون دولت سوریه، عراق حزب الله لبنان را از برنامه های آمریکائی ها و صهیونیست ها دانست و گفت: تجزیه کشورهای اسلامی در دستور کار آمریکا و صهیونیست ها است.

وی ادامه داد: چرا باید کشورهای اسلامی تجزیه شوند؟ برای اینکه نتوانند با هم متحد شوند و قدرت جدیدی شوند. ایجاد دولت کردی جدید در عراق جزء اهداف آمریکا و صهیونیست ها است.

سرلشکر صفوی با اشاره به برخی از اتفاقات پیرامونی جمهوری اسلامی ایران، گفت: پایگاه های نظامی آمریکا در پیرامون ایران، در حال گسترش است و انگلیسی ها که سال ۱۹۷۱ از خلیج فارس رفتند ، هم اکنون در حال باز گشت هستند و در بحرین یک پایگاه نظامی ایجاد کرده اند.

وی افزود: انگلیسی ها به خوبی عراق، افعانستان و عربستان را می شناسند. آنها کشور ما را نیز می شناسند و با خاندان قاجار و پهلوی در ارتباط هستند و به برخی ازآنها حقوق پراخت می کنند. در خیلی از موضوعات انگلیسی ها به آمریکائی ها مشاوره می دهند.

وی ادامه داد: آمریکائی ها زور، قدرت و نظامی گری دارند ولی فکر را ازانگلیس می گیرند. در بسیاری از مسائل، چند کشور علیه ما هستند، مانند صهیونیست ها، انگلیسی ها و فرانسوی ها و سعودی ها. در مذاکرات ۱+۵ سخت ترین مواضع را همین کشورها علیه ایران دارند.

سرلشکر صفوی با اشاره به تلاش برای حفظ برخی رژیم های پوسیده، مرتجع و فاسد و دیکتاتوری منطقه و وابسته به آمریکا گفت:آنچه مسلم است، قطار شاهنشاهی در منطقه به آخر رسیده است.

وی تاکید کرد: قلدرترین شاه که شاه ایران بود سرنگون شد، بقیه پادشاهان نیز بایستی به فکر خود باشند .رژیم های پادشاهی دوام و بقاء ندارند. این حکومت‌های پوسیده که نه یک قانون اساسی درستی دارند و نه یک پارلمان و نه به زنان و جوانانشان آزادی می دهند در حال انقراض هستند.

کد خبر 294678

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.

دیدگاه خوانندگان

آخرین خبرهای بازار