همشهری آنلاین: مشاور عالی فرمانده معظم کل قوا گفت: طلایه‌داران فرهنگی غرب به این نتیجه رسیده‌اند که فرهنگ لیبرال‌ دموکراسی شکست خورده است.

سیدیحیی صفوی

به گزارش تسنیم، سرلشکر سیدیحیی صفوی دستیار و مشاور عالی فرمانده معظم کل قوا در آئین اختتامیه دهمین دوره انتخاب کتاب سال سپاه که در دانشگاه افسری و تربیت پاسداری امام حسین(ع) برگزار شد، با بیان اینکه آنچه باقی می‌ماند آثار مکتوب است، گفت: تولید فرهنگی کتاب و قلم یکی از مؤلفه‌های فرهنگ، فرهنگ‌سازی و حفظ هویت ملت‌ها و کشورهاست.

وی افزود: در حقیقت فرهنگ زیربنای تمامی فعالیت‌های اجتماعی، سیاسی، اقتصادی یک ملت محسوب می‌شود و فرهنگ هر جامعه مهم‌ترین معیار سنجش و داوری درباره آن جامعه و میزان رشد و تکامل یک جامعه در مسیر کمال است.

مشاور عالی فرمانده معظم کل قوا اظهار داشت: هر کسی با آنچه می‌اندیشد فکر و زندگی کرده و خواسته‌هایش را تأمین می‌کند؛ شهر و کشور، تمدن و آینده را می‌سازد از این رو ما باید در حوزه فرهنگ به طور جدی به دنبال تولید ایده و نظریه باشیم.

سرلشکر صفوی افزود: همانگونه که هشت سال دفاع مقدس فرهنگی به عنوان فرهنگ دفاع مقدس تولید کرد، هم‌اکنون نیز پاسداران قدیمی این امکان را دارند که در قالب تولیدات فرهنگی به طور جهادی حضور یابند و دفاع مقدس را با زبان شعر وخاطره بیان کنند.

وی با بیان اینکه فرهنگ در طول زمان ممکن است دچار تغییر و دست خوش صدمات جدی شود، گفت: امروز تبلیغ ذائقه فرهنگی غربی در قشر جوان ما منشأ بسیاری از ناهنجاری‌های اجتماعی، همچون طلاق‌ها و ناپایداری زندگی‌ها است.

مشاور عالی فرمانده معظم کل قوا از جنگ نرم به عنوان عامل تغییر در اندیشه‌ها و باورها یاد و تأکید کرد: تغییر در فرهنگ و اندیشه منجر به تغییر در رفتار شده و تغییر در رفتار تغییر در آرا و انتخابات و روش زندگی، نوع پوشش و نوع فضاست و تغییرات فرهنگی، تغییرات اجتماعی را به دنبال می‌آورد.

سرلشکر صفوی با اشاره به اینکه مدیریت جامعه اگر اهل مطالعه باشند می‌توانیم فرهنگ اسلامی را حفظ کنیم و به فضل الهی یک جامعه اسلامی و تمدن اسلامی داشته باشیم، تصریح کرد: به فضل الهی قرن حاضر قرن بیداری اسلامی و وحدت اسلامی است، زمینه‌های تشکیل امت واحد اسلامی به چشم می‌خورد و بازگشت مسلمان‌ها برای احیای هویت اسلامی، به دست آوردن آزادی و استقلال خودشان و سرنگون کردن حکام مستبد و رژیم‌های پادشاهی و رژیم‌های وابسته به بیگانه آغاز شده است.

وی تأکید کرد: پیروزی‌های انقلاب اسلامی به رهبری حضرت امام(ره) و فداکاری ملت بزرگ ما در طول 35 سال گذشته به خصوص در 8 سال دفاع مقدس است در حقیقت سرآغاز این انفجار نور، اسلام، قرآن و انفجاری بود که امام بزرگوارمان با انقلاب اسلامی شعله آن را بر افروخت.

مشاور عالی فرمانده معظم کل قوا خاطرنشان کرد: شعله نورانیت و بیداری و شعله فهم و معارف اسلامی به اقصی نقاط جهان سرایت کرده است و قدرت جدید جهان اسلام در حال شکل‌گیری است و با قاطعیت می‌توان گفت قرن 15 هجری و قرن 21 قرن تشکیل قطب بزرگ قدرت جهان اسلام خواهد بود و به همین خاطر است که یک مجله وابسته‌ای در فرانسه این اهانت‌های بی شرمانه را به اسلام می‌کند.

سرلشکر صفوی درباره اهانتی که اخیراً توسط یک رسانه‌ غربی به ساحت پیامبر عظیم‌الشأن اسلام صورت گرفت نیز، گفت: اهانت به مقدسات اسلام، جریان مهندسی‌شده‌ صهیونیستی و غربی است و این‌ را می‌توان در کمک بلاعوض دولت فرانسه و حضور نخست‌وزیر رژیم صهیونیستی در فرانسه دید.

وی ادامه داد: دولت فرانسه که خود را از طلایه‌داران فرهنگی در غرب می‌داند اکنون به این نتیجه رسیده که فرهنگ لیبرال‌ دموکراسی شکست خورده، زیرا این فرهنگ برای بشریت چیزی جز تخریب ارزش‌های انسانی و جامعه در بر نداشته است.

مشاور عالی فرمانده معظم کل قوا اضافه کرد: در مقابل فرهنگ لیبرال‌ دموکراسی، فرهنگ اسلامی قرار دارد که در کشورهای مختلف اروپایی در حال نفوذ و تأثیرگذاری است؛ به نحوی که اسلام و مسلمانان در اروپا و آمریکا رو به رشد هستند و حتی خیلی از مسیحیان به اسلام گرویده‌اند.

سرلشکر صفوی با اشاره به فعالیت‌های پژوهشی و تألیفی خود، گفت: علاوه بر کتاب «عاقبت به خیری» که با اهتمام و همراهی حجت‌الاسلام احمد عابدی نوشته‌ام، تاکنون شش عنوان کتاب دیگر در حوزه جغرافیای نظامی ایران و هشت عنوان کتاب هم درباره جهان اسلام به رشته تحریر در آورده‌ام که امسال منتشر شده‌اند.

وی در پایان خاطر نشان کرد: مؤسسه‌ای به نام «آینده‌پژوهی در جهان اسلام» را با حقوق پاسداری اداره می‌کنیم.

کتاب «عاقبت به خیری» تألیف احمد عابدی و سرلشکر صفوی در گروه آثار فرهنگی و اعتقادی برگزیده دهمین دوره انتخاب کتاب سال سپاه شده است.

کد خبر 284725

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
1 + 7 =