همشهری آنلاین: پایگاه اینترنتی «پوبلیکا» جمهوری آذربایجان گزارش داد: «گردان مرگ» گروه تروریستی داعش به قفقاز اعزام می‌شود.

گردانهای مرگ داعش در راه قفقاز / برافراشته شدن پرچم سیاه داعش در بخارا

به گزارش خبرگزاری صدا و سیما به نقل از پایگاه اینترنتی پوبلیکا ؛ جنگجویان وهابی چچنی در سایتهای اینترنتی خود نوشته اند که «گردانهای مرگ» داعش به فرماندهی عمر شیشانی به منطقه قفقاز خواهد آمد.

درپی کشته شدن ابومحمد داغستانی فرمانده گروهک تروریستی «امارت قفقاز» ، داعش درنظر دارد نیروهای قفقازی این گروهک را به صفوف خود جذب کند و به همین خاطر احتمال انتقال عمر شیشانی به قفقاز وجود دارد.

«گردانهای مرگ» تحت فرماندهی عمر شیشانی با انتشار پیامی وهابی ها قفقاز را به ملحق شدن به داعش فراخوانده است.

برافراشته شدن پرچم سیاه داعش در بخارا

از سوي ديگر رسانه های تاجیکستان از برافراشته شدن پرچم سیاه گروه تروریستی داعش در برخی از مناطق ازبکستان خبر داده اند.

به گزارش روز سه شنبه ایرنا، خبرگزاری تاج نیوز تاجیکستان از برافراشته شدن پرچم داعش در شهرهای بخارا و تاشکند در ازبکستان خبرداد و نوشت که ساکنان برخی از این مناطق پرچم سیاه داعش را روی دکل های برق مشاهده کرده اند.

به نوشته دیگر رسانه های تاجیک، در چند هفته اخیر در شهر بخارا که پنجمین شهر بزرگ ازبکستان است اخباری در باره بازداشت شماری از افراد به اتهام ترویج عقاید افراطی منتشر شد و در پی آن ساکنان این منطقه شاهد به اهتزار درآمدن پرچم سیاه داعش در برخی مناطق بودند.

به نوشته این رسانه ها، یکی از مدارس شهر «ینگییولی » استان تاشکند برای بازرسی از سوی نیروهای امنیتی تعطیل شد زیرا در این موسسه آموزشی نیز پرچم سیاه داعش به اهتزار در آمده بود.

به گزارش این رسانه ها، در مدارس روستای حسارکی ناحیه پرکینتی استان تاشکند نیز اوراق تبلیغاتی داعش یافت شده که در آن مقامات دولتی به مرگ تهدید شده اند .

تروریست های داعش که پیش از این فقط در سوریه فعالیت می کردند،در سایه حمایت غربی- عربی از 9 ژوئن2014 (19خرداد 1393) بخش هایی از شمال عراق را به تصرف خود درآوردند و تهدید به تجزیه این کشور کردند. این گروه تروریستی در حملات خود در شمال و مرکز عراق، مرتکب جنایت های بی سابقه ای شده است.

ارتش عراق به کمک نیروهای مردمی این گروه جنایتکار را از بسیاری از مناطقی که تصرف کرده بود به عقب رانده است.

کد خبر 295570

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.

دیدگاه خوانندگان

آخرین خبرهای بازار