همشهری آنلاین: فرمانده نیروی دریایی ارتش در ادامه سفر به چین از پایگاه دریایی شانگهای بازدید کرد.

حبیب‌الله سیاری

به گزارش روابط‌ عمومی نیروی دریایی ارتش، دریادار حبیب‌الله سیاری فرمانده نیروی دریایی ارتش که به دعوت رسمی نیروی دریایی چین، به این کشور سفر کرده است، با حضور در پایگاه دریایی شانگهای با فرماندهان این پایگاه دیدار و از نزدیک در جریان فعالیت نیروهای حاضر در این پایگاه قرار گرفت.

براساس این گزارش، سیاری همچنین از یگان ویژه نمونه و پایگاه هوا - دریای شانگهای بازدید کرد.

سرهنگ وانگ یانگ فرمانده پایگاه دریایی شانگهای ضمن خوشامدگویی به دریادار سیاری و هیات همراه، این سفر را در تاریخ همکاری‌های نظامی-دریایی دو کشور بی‌نظیر توصیف کرد.

وی با بیان این‌که این سفر، اولین سفر فرمانده نیروی دریایی ارتش جمهوری اسلامی ایران به چین محسوب می‌شود، آن را نقطه عطفی در روابط دوجانبه دریایی دانست.

وانگ یانگ اظهار داشت: بسیار خرسندم که میزبان یک فرمانده عالی‌رتبه، در شانگهای هستم و فرمانده نیروی دریایی چین نیز به این سفر توجه ویژه‌ای دارد.

امیر سیاری نیز به سوابق تاریخی روابط دو کشور در زمینه دریایی پرداخت و تصریح کرد: برای نیروی دریایی جمهوری اسلامی ایران نیز ارتقای همکاری‌های دوستانه بین دو نیرو اهمیت ویژه‌ای دارد.

وی ابراز امیدواری کرد، این سفر شرایط مناسب جهت بسترسازی و همکاری‌های دوجانبه میان نیروی دریایی دو کشور را فراهم آورد.

فرمانده نیروی دریایی ارتش جمهوری اسلامی ایران روز یکشنبه در صدر یک هیات عالی‌رتبه نظامی وارد چین شد.

براساس این گزارش، در طول مدت حضور فرمانده نیروی دریایی کشورمان در چین، وی ضمن بازدید از مراکز آموزشی نیروی دریایی این کشور، دیدارهای مختلفی نیز با فرماندهان عالی‌رتبه این کشور خواهد داشت.

اواخر شهریور ماه سالجاری یک ناوگروه چینی برای نخستین بار با دو ناوشکن و 650 نیرو وارد بندرعباس شده بود که از سوی سفیر چین در ایران و رییس ستاد منطقه یکم نیروی دریایی ارتش مورد استقبال قرار گرفت.

کد خبر 275526

برچسب‌ها

دیدگاه خوانندگان امروز

پر بیننده‌ترین خبر امروز

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha

دیدگاه خوانندگان

اخبار بازار و کسب و کار

خواندنی‌ها