همشهری آنلاین: فرمانده ناوگان دریایی شمال با تأکید بر اینکه سعی می‌کنیم شرایط ایده‌آلی با ایجاد امنیت در خزر فراهم کنیم، گفت: دریای خزر از امن‌ترین دریاهای دنیاست و اجازه دخالت بیگانگان در این دریا را نمی‌دهیم.

ناوگان

به گزارش تسنیم از انزلی، امیر افشین‌ رضایی‌حداد دقایقی پیش در دیدار با هیئت نیروی دریایی ارتش روسیه با بیان اینکه سفر ناوهای روسی به انزلی در گسترش همکاری‌ها بسیار مهم است، اظهار کرد: تلاش کشورهای ساحلی خزر حفط امنیت خزر است.

وی با تأکید بر اینکه اجازه ندهیم که غیر از این پنج کشور ساحلی خزر برخی کشورهای دیگری در خزر جولان دهند، افزود: کشورهای حاشیه خزر با همکاری همدیگر امنیت منطقه را افزایش می‌دهند.

فرمانده ناوگان شمال با بیان اینکه دریای خزر دریای صلح و دوستی است، گفت: روسیه و ایران نشان داده‌اند که همیشه با هم دوست بوده‌اند و ارتباط خوبی داشته‌اند.

رضایی‌حداد با تأکید بر اینکه سعی می‌کنیم شرایط ایده‌آلی با ایجاد امنیت در خزر فراهم کنیم، تصریح کرد: دریای خزر از امن‌ترین دریاهای دنیاست و اجازه دخالت بیگانگان در این دریا را نمی‌دهیم.

وی با تصریح بر گسترش روابط اقتصادی ایران و روسیه، خاطرنشان کرد: سفر ناوهای روسی به ایران نشان دهنده عمق روابط و دوستی دو کشور است.

فرمانده ناوگان شمال با بیان اینکه نیروی دریایی جمهوری اسلامی ایران یک نیروی راهبردی است، گفت: ما به دنبال تحکیم روابط دوستی با کشورهای حاشیه خزر برای اجرای برنامه‌های مشترک ارتقای امنیت در دریای خزر هستیم.

رضایی‌حداد با اشاره به فلسفه عید غدیرخم، افزود: بسیار خوشحالیم که پیوند صلح و دوستی ایران و روسیه در چنین روزی با سفر ناوهای روسی به ایران مستحکم‌تر شد.

کد خبر 274673

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.

دیدگاه خوانندگان

آخرین خبرهای بازار