همشهری آنلاین: مراسم اختتامیه دومین همایش تحلیل عملیات های غرب اهواز با محوریت عملیات آزاد سازی سوسنگرد با حضور امیر سرتیپ موسوی در دانشگاه فرماندهی و ستاد (دافوس) ارتش برگزار شد.

موسوی

مراسم اختتامیه دومین همایش تحلیل عملیات های غرب اهواز با محوریت عملیات آزاد سازی سوسنگرد بعداز ظهر امروز با حضور حجت الاسلام والمسلمین آل هاشم، رئیس سازمان عقیدتی سیاسی ارتش، امیر سرتیپ سید عبدالرحیم موسوی، جانشین فرماندهی کل ارتش و تعداد دیگری از مسئولان عالیرتبه نیروهای مسلح در محل دانشگاه فرماندهی و ستاد (دافوس) ارتش برگزار شد.

به گزارش روابط عمومی ارتش جمهوری اسلامی ایران، امیر موسوی در این مراسم با اشاره به نقش کلیدی و حساس مقام معظم رهبری در عملیات آزادسازی سوسنگرد گفت: توفیقات رزمندگان اسلام در این عملیات سرنوشت ساز تنها یک ورق از دفتر حضور مقام معظم رهبری در هشت سال دفاع مقدس است و همانگونه که ما تاکنون نتوانسته ایم بیش از یک سطر از کتاب قطور دفاع مقدس را بیان کنیم به همان میزان نیز به نقش محوری معظم له در سالهای دفاع مقدس بسیار اندک پرداخته شده است.

وی در ادامه با اشاره به لحظه وداع حضرت ابا عبدالله الحسین (ع) از حضرت زینب (س) گفت: حضرت زینب (س) با اشاره امام حسین (ع) آرام شدند و این اشاره ولایت است که همیشه راه را نشان می دهد و آرام بخش و تسکین دهنده و یا عزت آفرین و موفقیت آفرین است. در جریان سوسنگرد نیز حضرت امام (ره) زمانی که فرمودند: سوسنگرد تا فردا باید آزاد شود در واقع این جمله اشاره ولایت بود و موجبات شکست حصر سوسنگرد را فراهم کرد.

امیر موسوی همچنین تصریح کرد: در بیان تاریخ دفاع مقدس بهتر است به تعبیر مقام معظم رهبری هر آنچه در واقعیت اتفاق افتاده است، نه کم و نه زیاد آن بازگو شود و لذا اینکه برخی سال اول جنگ را تعبیر شکست می کنند منصفانه نیست چرا که بسیاری از پیروزی ها و دستاوردهای ارزشمند سال های دفاع مقدس از جمله عملیات غرورآفرین 140 فروندی در اول مهرماه 59، 26 آبان ماه 59، سالروز شکست آزادسازی سوسنگرد، 7 آذر 59، سالروز نیروی دریایی که در این روز نیروی دریایی ارتش بعث به طور کلی در هم کوبیده شد و ... همه در سال اول جنگ رقم خورده است.

گفتنی است، پیش از سخنرانی جانشین فرمانده کل ارتش، امیر سرتیپ دوم رضایی، دبیر همایش تحلیل عملیات آزاد سازی سوسنگرد گزارشی از روند برگزاری همایش و نتیجه گیری مباحث انجام شده ارائه کرد.

کد خبر 239052

برچسب‌ها

دیدگاه خوانندگان

آخرین خبرهای بازار