همشهری آنلاین: معاون عملیات بسیج از برگزاری دومین مرحله از سلسله رزمایش های الی بیت المقدس در پهنه چهار استان کشور خبر داد.

مانور

به گزارش تسنیم، سرهنگ نصرت‌الله سیف با اعلام خبر برگزاری دومین مرحله از سلسله رزمایش های الی بیت المقدس بسیج در پهنه چهار استان کشور، گفت: این مرحله از مراحل هشت‌گانه رزمایش‌های الی بیت المقدس با حضور گردان‌های بیت المقدس و کوثر بسیج در تمامی شهرهای چهار استان، کرمانشاه، همدان، مرکزی و قزوین روزهای پنج شنبه و جمعه برگزار می‌شود.

وی با بیان اینکه این مرحله از سلسله رزمایش‌های الی بیت المقدس با محوریت قرارگاه فرعی دوم امام هادی(ع) برگزار خواهد شد، اظهار داشت: در این مرحله پدافند غیر عامل، امداد و نجات، دفاع از کوی و برزن مورد تمرین گردان‌های بیت المقدس و کوثر قرار می‌گیرد.

دبیر قرارگاه امام هادی(ع) با اشاره به تاکتیک‌های مورد تمرین در این رزمایش ادامه داد: تاکتیک‌های پدافند دورادور، عملیات ضدهلی‌برن، عملیات تاخت، دفاع از مراکز مهم و حساس و دفاع سرزمینی از جمله مواردی هستند که انجام آنها توسط گردان‌های حاضر در رزمایش مورد ارزیابی قرار می‌گیرد.

سیف با اشاره به اهداف این سلسله رزمایش‌ها اظهار داشت: ارتقاء توانایی‌ها و آمادگی‌های رزمی یگان‌های بیت المقدس و کوثر بسیج، آمادگی برای کمک به آحاد مردم در مقابله به بلایا و حوادث، ارزیابی آموزش‌های رزمی و غیر رزمی مرتبط ارائه شده به بسیجیان در طول سال گذشته و امسال، حفظ و انسجام و وحدت رویه در کلیه نیروهای سازمان بسیج و حفظ روحیه ایثارگری در بسیجیان از جمله اهدافی است که در این رزمایش‌ها به دنبال نیل به آن‌ها هستیم.

معاون مقاومت مردمی بسیج به بیان تفاوت این سلسله رزمایش‌ها با سلسله رزمایش های سال 91 نیز اشاره کرد و افزود: سال گذشته سلسله رزمایش‌های الی بیت المقدس به شکل استانی در 32 مرحله برگزار شد اما امسال با تدبیری جدید، سلسله رزمایش های امسال بصورت هشت مرحله ای در قالب هشت قرارگاه فرعی امام هادی(ع) و در هر مرحله با حضور چهار تا شش استان یا به اعتباری سپاه استانی برگزار می شود.

وی در ادامه گفت: تفاوت دیگر این سلسله رزمایش‌ها در گستره آن در سطح تمام شهرهای استان‌ها است در حالیکه رزمایش‌های سال گذشته در هر استان در یک منطقه انجام می‌شد اما این رزمایش‌ها با توجه به بلوغی که در سطح نواحی مشاهده می‌شود در تمام شهرهای استان‌ها جهت مقابله با تهدیدات برگزار خواهد شد.

دبیر قرارگاه امام هادی(ع) در خصوص گردان‌های واکنش سریع بیت المقدس و کوثر نیز گفت: این گردان‌ها سال گذشته پا به عرصه ظهور گذاشتند و بحمدلله توانستیم با همراهی بسیجیان عزیز صدها گردان واکنش سریع بیت المقدس و کوثر را به سرعت شکل دهیم و آموزش‌های لازم برای حضور سریع و به موقع در مواقع لازم را به آنها بدهیم.

وی افزود: این گردان‌ها در واقع عصاره نیروهای بسیجی پایگاه‌ها هستند که از گردان‌های عاشورا و الزهرا گلچین شده‌اند و در مواقع لازم علاوه بر ماموریت‌های عادی خود به کمک سایر یگان‌های مربوطه نیز می‌پردازند.

سیف در پایان ابزار امیدواری کرد که تا انتهای امسال با انجام هشت مرحله رزمایش الی بیت المقدس سال 92، بسیج در بعد عملیاتی و واکنش در مقابل تهدیدات به سطح مطلوبی از آمادگی های لازم برسد.

کد خبر 237912
منبع: همشهری آنلاین

برچسب‌ها

پر بیننده‌ترین اخبار دفاع-امنیت

دیدگاه خوانندگان امروز

پر بیننده‌ترین خبر امروز