همشهری آنلاین: معاون خدمات شهری شهرداری تهران با بیان اینکه تا پایان سال جاری ۱۰ تا ۱۲ میلیون اصله نهال در شهر تهران کاشته خواهد شد، از ارائه نهال رایگان به شهروندان متقاضی خبر داد.

به گزارش همشهری آنلاین، مجتبی عبدالهی با بیان این مطلب اظهار کرد: سال گذشته ۷ میلیون نهال مثمر و غیر ثمر در تهران کاشته شد که بخشی از آن‌ها در میان شهروندان و برای کاشت در حیاط منازلشان به صورت رایگان توزیع شد که با استقبال بسیار خوب شهروندان روبرو شد، امسال نیز همین رویه را دنبال کرده و در نیمه دوم سال حدود ۱۲ میلیون اصله درخت خواهیم کاشت.

وی با بیان اینکه سال گذشته این اقدام با محوریت سازمان پارک‌ها انجام شد افزود: سازمان پارک‌ها سال گذشته حدود ۵ میلیون تومان برای خرید اکثر نهال‌های کاشته شده در تهران پرداخت کرد، حدود ۲۰۰ هزار نهال نیز توسط مناطق خریده شد که جمعا حدود ۷ میلیون تومان سال پیش، برای خرید نهال‌ها ی تهران هزینه شد.

عبدالهی افزود: از ماه گذشته به تمامی مناطق شهر تهران ابلاغ شده تا هماهنگی‌های لازم برای خرید نهال را انجام دهند و تاکنون بسیاری از مناطق نیز از خزانه‌های نهال کشور بازدید کرده‌اند تا نهال‌های مورد نظر خود را خریداری کنند.

معاون خدمات شهری شهرداری با بیان اینکه سازمان پارک‌ها نیز در حال انعقاد قراردادهای مربوط به خرید نهال است گفت: شهروندان نیز مانند سال گذشته می‌توانند از طریق تماس با سامانه ۱۳۷ درخواست نهال خود را ارائه دهند.

به گفته عبدالهی در هفته پایانی سال نیز اقدامات ویژه‌ای در خصوص فضای سبز و کاشت نهال در تهران انجام خواهد شد.

کد خبر 232505

برچسب‌ها

دیدگاه خوانندگان

آخرین خبرهای بازار