یکشنبه ۲۲ مرداد ۱۳۸۵ - ۲۰:۴۲
۰ نفر

امیر بهادری نژاد: این روزها اغلب مردم از اضافه وزن شکایت دارند و همه جا صحبت از رژیم غذایی و کاهش وزن است به ویژه در میهمانی ها. شاید جالب باشد بدانید که مهم ترین عامل افزایش وزن، خوردن مواد غذایی مختلف بین وعده های اصلی غذا است.

هنگامی که فرد حوصله اش سر می رود و یا خسته می شود می خواهد این حالت را با خوردن مواد غذایی چرب و شیرین از بین ببرد. اما با عمل به ۸ توصیه می توانید در بین وعده های اصلی غذا، خوراکی مصرف کنید و در عین حال چاق هم نشوید:
۱- بین وعده های اصلی غذا دندانهای خود را مسواک کنید. اگر مسواک در دسترس نبود از نخ و یا دهان شویه استفاده کنید. باور کنید که پس از مسواک کردن دیگر میلی به خوردن غذا نخواهید داشت.
۲- وعده های اصلی غذا را حذف نکنید. حذف صبحانه؛ ناهار و یا شام؛ شما را گرسنه تر خواهد کرد. هنگامی که وعده های اصلی را حذف می کنید بدنتان به جای چربی، عضله می سوزاند.
۳- مقادیر زیادی آب بنوشید. در بسیاری از مواقع مغز شما تشنگی را با گرسنگی اشتباه می گیرد. هر وقت احساس گرسنگی کردید آب بنوشید. چند لیوان آب گرسنگی را کاملا برطرف خواهد کرد.
۴- وقتی گرسنه شدید مخلوطی از ماست و میوه تهیه کنید و بخورید.
۵- به جای شکلات و آب نبات، آجیل خام و به ویژه کشمش بخورید. همواره در جیب و کیف خود تنقلات بدون نمک داشته باشید.
۶- یک لیوان چای گیاهی همراه با دارچین، میخک و یا یک برش لیموترش بنوشید.
۷- بیکار بودن و جلوی تلویزیون نشستن شما را گرسنه می کند به همین دلیل همواره خود را با انجام کاری سرگرم کنید حتی اگر نتیجه این کار، بیهوده باشد.
۸- بو کردن یک ماده غذایی خوشمزه گرسنگی شما را برطرف می کند. حتی می توانید از شامپو و صابونی استفاده کنید که حاوی اسانس مواد غذایی هستند.
کد خبر 2221

برچسب‌ها

دیدگاه خوانندگان امروز

پر بیننده‌ترین خبر امروز