همشهری آنلاین: مرتضی طلایی به پشت صحنه حوادث ۱۸ تیر ۷۸ اشاره کرد و گفت: به نظر من موضوع ۱۸ تیر پس از نقطه اولیه که در سال ۷۸ رخ داد پشت پرده‌اش این بود که جریان‌های سیاسی در داخل کشور به دنبال این بودند که ۱۸ تیر را در تقویم سیاسی کشور قرار دهند و همه ساله به بهانه این روز هر حرکتی که خواستند انجام دهند.

فارس نوشت: مرتضی طلایی با اشاره به اظهارات روز گذشته حسن روحانی درباره وضعیت پلیس در حادثه کوی دانشگاه در سال 87 گفت: در واقع حمله آقای روحانی به نقاط قوت محمدباقر قالیباف بود.

فرمانده انتظامی تهران بزرگ در زمان قالیباف با بیان اینکه حداقل به عنوان کسی که در متن ماجرا بودم، گفت: اگر آقای روحانی در سینه‌اش اطلاعات دارد سینه ما دردهای بسیاری دارد.

وی ادامه داد: آقایان یادشان نیست که آن دوره که برخی نمایندگان مجلس به جای اینکه در آرام‌بخشی کوی دانشگاه به پلیس کمک کنند با سوء استفاده از اختیارات نمایندگی‌شان داخل کوی دانشگاه شده و دانشجویان را برای حادثه‌آفرینی تحریک می‌کردند.

فرمانده انتظامی تهران بزرگ در زمان قالیباف اضافه کرد: آیا یادشان رفته که آقای معین نامه نوشتند به ریاست جمهوری وقت تا با این مسائل برخورد شود.

طلایی اضافه کرد آیا یادشان رفته که یک ماه شبانه‌روزی به جای اینکه همراهی کنند با پلیس برای آرام‌سازی پشت جریان‌های حادثه تهران حضور داشته و هدایت و مدیریت می‌کردند.

به گفته طلایی شورای تأمین حاضر نبود با ما تشکیل جلسه برای حل و فصل مسائل دهد ولی حاضر بود با گروه‌های سیاسی دانشجویی بنشیند و تعامل کند برای ادامه دادن به اعتراضات. اینها را یادشان رفته سینه ما پر از درد است.

فرمانده انتظامی تهران بزرگ در زمان قالیباف با تأکید دوباره به حمله روحانی به نقاط قوت قالیباف گفت: ما همان زمان حرفمان این بود که اگر اجازه دهید که در محیط‌های دانشجویی دانشجویان در داخل دانشگاه‌ها حرف بزنند مشروط به اینکه پا از محیط دانشگاه بیرون نگذارند و این بهترین مدل مدیریت محیط‌های دانشجویی است.

وی به پشت پرده حوادث 18 تیر اشاره کرد و گفت: به نظر من موضوع 18 تیر پس از نقطه اولیه که در سال 78 رخ داد پشت پرده‌اش این بود که جریان‌های سیاسی در داخل کشور به دنبال این بودند که 18 تیر را در تقویم سیاسی کشور قرار دهند و همه ساله به بهانه 18تیر هر حرکتی که خواستند انجام دهند.

وی افزود: هنر قالیباف این بود که توانست 18 تیر را از تقویم سیاسی کشور پاک کند.

فرمانده انتظامی تهران بزرگ در زمان قالیباف در پاسخ به این پرسش که انتقاداتی به وضعیت کلانتری‌ها در زمان قالیباف در پلیس روز گذشته مطرح شد، گفت: در هر مجموعه‌ای ممکن است عملکرد خوب وجود داشته باشد و همچنین آدم‌های بدی هم وجود داشته باشد اما بحث اینجاست که آقایان به جای آنکه به نیروی انتظامی در آن زمان بودجه دهند و آن را حمایت کنند تا بتوانند نیرو خوب جذب کنند و از نیروهایش حمایت کنند صرفا می‌نشستند و نیروهای انتظامی را نقد می‌کردند.

وی ادامه داد: اگر به بودجه‌های تخصیص یافته در آن زمان رجوع کنید بودجه نیروی انتظامی در آن دوره نه تنها افزایش نیافت بلکه کاهش هم پیدا کرده بود. در چنین شرایطی قالیباف نیروی انتظامی را متحول کرد.

کد خبر 217769
منبع: همشهری آنلاین

برچسب‌ها

پر بیننده‌ترین اخبار سیاست داخلی

دیدگاه خوانندگان امروز

پر بیننده‌ترین خبر امروز

دیدگاه خوانندگان

وبگردی