همشهری آنلاین: رئیس پلیس راهنمایی و رانندگی تهران بزرگ از توقیف 45 دستگاه خودرو با خلافی بیش از 10 میلیون ریال در پایتخت خبر داد.

راهور جریمه

به گزارش ایسنا، سردار حسین رحیمی گفت: در راستای اجرای بند 8 قانون رسیدگی به تخلفات رانندگی؛ طی 24 ساعت گذشته با تشدید اقدامات کنترلی 45 دستگاه خودرو که خلافی بیش از یک میلیون تومان داشتند شناسایی و از ادامه تردد آنها در محورهای مواصلاتی پایتخت جلوگیری شد.

وی با اشاره به اینکه 35 درصد توقیف‌ها مربوط به خودروهای سنگین و کامیون‌هاست، گفت:طبق قانون در صورتی که مبلغ جریمه خودرویی به 10 میلیون ریال برسد پلیس راهنمایی و رانندگی موضوع را به مالک خودرو اعلام و چنانچه ظرف مدت یکماه از تاریخ ابلاغ مالک خودرو نسبت به پرداخت جریمه اقدام نکند خودرو وی توقیف خواهد شد.

سردار رحیمی در ادامه به وقوع 99 مورد تصادف جرحی و 72 مورد تصادف خسارتی در شبانه روز گذشته ( یکشنبه 5 خرداد) در پایتخت اشاره کرد و به سایت پلیس گفت: یکی از علل مهم تصادفات و تلفات ناشی از آن بی‌احتیاطی رانندگان است که امیدواریم با اجرای دقیق قوانین و مقررات راهنمایی و رانندگی از سوی رانندگان وسایل نقلیه ، میزان تصادفات تا اندازه قابل توجهی کاهش یابد.

رئیس پلیس راهور پایتخت در پایان خاطرنشان کرد: ماموران راهنمایی و رانندگی تهران بزرگ با اجرای طرح برخورد با مخلان نظم و امنیت موفق شدند 186‏ موتورسیکلت متخلف که راکبان آنها فاقد گواهینامه و کلاه ایمنی بودند را توقیف و به پارکینگ منتقل کنند.

کد خبر 216181

برچسب‌ها

دیدگاه خوانندگان

آخرین خبرهای بازار