همشهری آنلاین: بانک ملی نحوه محاسبه و پرداخت سود سپرده گذاری حج عمره را اعلام کرد که بر اساس آن، مبنای محاسبه سود به متقاضی، نرخ زمان ثبت‌نام است، ولی در ارتباط با سپرده‌های عمره مفرده از بهمن ماه سال 1391 به بعد نرخ 20 درصد اعمال شده است.

سودسپرده‌گذاری

مهر نوشت: بانک ملی در ارتباط با نحوه پرداخت سود سپرده‌های حج عمره اعلام کرد.

1- محاسبه و پرداخت سود سپرده‌گذاری عمره، در چارچوب ضوابط و دستورالعمل‌های شورای پول و اعتبار و نرخ سود ابلاغی در مقطع سپرده‌گذاری است که در زمان تشرف زائر، اصل و سود محاسبه و در سر جمع هزینه سفر وی لحاظ می‌شود. ولی چنانچه هر یک از متقاضیان قبل از فرا رسیدن نوبت تشرف حتی پس از سه ماه از تاریخ سپرده‌گذاری منصرف شوند، سود متعارف بانکی به نسبت مدت توقف وجه نزد بانک به سپرده‌گذار پرداخت می‌گردد.

2- همانطور که اشاره شد مبنای محاسبه سود به متقاضی، نرخ زمان ثبت‌نام است، ولی در ارتباط با سپرده‌های عمره مفرده از بهمن ماه سال 1391 به بعد نرخ 20 درصد اعمال شده است. بدیهی است در پایان دوره سپرده‌گذاری بلندمدت عمره یا تمتع چنانچه نرخ سود ابلاغی از طرف شورای پول و اعتبار تغییر کرده باشد، بانک نیز برای دوره جدید قرارداد یا سپرده متقاضی حج، سود جدید اعمال می‌نماید.

3- برای ثبت نام از متقاضیان و مرحله دوم عملیات بانکی (دریافت مابه‌التفاوت هزینه سفر هنگام تشرف) هیچگونه کارمزدی دریافت نمی‌شود.

4- زمان پرداخت و تسویه سود سپرده‌گذاران، زمان تشرف و در صورت انصراف از سفر، هر زمان که فرد سپرده‌گذار اراده نماید خواهد بود.

کد خبر 214121
منبع: همشهری آنلاین

برچسب‌ها

دیدگاه خوانندگان امروز

پر بیننده‌ترین خبر امروز