همشهری آنلاین: مدیر پایگاه اطلاع‌رسانی بعثه مقام معظم رهبری از تشکیل انجمن وبلاگ‌نویسان حج و عتبات از سوی پایگاه اطلاع‌رسانی حج وابسته به حوزه نمایندگی ولی فقیه در امور حج و زیارت خبر داد.

حجت‌الاسلام برکت رضایی با بیان این خبر گفت: ترویج آیین و عبادت بزرگ «حج» که سبب گرایش هرچه بیشتر مسلمانان جهان و به ویژه جوانان ایران می‌شود، از اولویت‌ها و دغدغه‌های مهم فعالیت‌های فرهنگی در کشور است. افزون بر استفاده از شیوه‌های سنتی تبلیغ و توسعه فرهنگ حج و زیارت، استفاده از شیوه‌های مدرن و به‌روز نیز باید مورد توجه قرار گیرد؛ به خصوص که جوانان امروز، با رسانه‌های جدید ارتباط تنگاتنگی دارند.

وی تصریح کرد: در میان رسانه‌های جدید و موفق در میان جامعه جوان ایرانی، وبلاگ جایگاه ویژه‌ای دارد و در مناسبات مختلف اجتماعی جایگاه و تأثیر خود را به اثبات رسانده است. از طرف دیگر، سرعت انتشار و گسترش محتوا به واسطه این رسانه و کم‌هزینه بودن آن، آن را تبدیل به یک رسانه منحصر به فرد و فراگیر کرده است. وبلاگ‌نویسی تا کنون توانسته در عرصه‌های دیگری نظیر مهدویت، فعالیت‌های قرآنی، فعالیت‌های علمی و آموزشی و فعالیت‌های متنوع دیگر نقشی تأثیرگذار را ایفاء کند؛ ظرفیتی که به خوبی در فضای حج بیت‌الله‌الحرام و زیارت عتبات عالیات وجود دارد.

برکت رضایی، تبلیغ و ترویج فرهنگ حج و زیارت کربلای معلی، تولید محتوای دینی و اسلامی در محیط رسانه‌های دیجیتالی و اینترنت، تشویق و ترغیب وبلاگ‌نویسان و فعالان اینترنتی به فعالیت در حوزه‌ حج،‌ گسترش فرهنگ عبادت و زیارت در عرصه‌ رسانه‌ای و اینترنتی، معرفی استعدادها و فعالان گمنام رسانه‌ای کشور در زمینه‌ عبادت و زیارت اهل‌بیت علیهم‌السلام و تقویت پویایی جامعه رسانه‌ای و اینترنتی در ایام برگزاری مراسم عبادی اجتماعی حج را از اهداف تشکیل انجمن وبلاگ‌نویسان حج و عتبات برشمرد.

مدیر اطلاع‌رسانی بعثه مقام معظم رهبری درباره شرایط و شیوه عضویت در این انجمن گفت: تمامی کارگزاران اجرایی حج و زیارت، مدیران کاروان‌ها و آژانس‌های زیارتی، روحانیون کاروان‌ها، دانشجویان، طلاب، جوانان و نوجوانان، اعم از برادر و خواهر که دارای وبلاگ در حوزه حج و عتبات عالیات هستند می‌توانند در این انجمن نام‌نویسی کنند.

وی با بیان این که تاکنون 400 وبلاگ در سامانه اطلاع رسانی بعثه مقام معظم رهبری به ثبت رسیده است، افزود: این وبلاگ‌ها در شش گروه روحانیون، مداحان، مدیران و عوامل کاروان و کاروان‌های خارج از کشور و دانشجویان تقسیم‌بندی شده است.

برکت رضایی افزود: همه کسانی که دارای وبلاگ‌ با موضوع حج و زیارت هستند می‌توانند در این انجمن ثبت نام کنند، حتی کسانی که موضوع وبلاگ آن‌ها، زیارت سایر عتبه مقدسه همچون کربلای معلی، نجف اشرف، مشهد مقدس، سوریه و .... باشد می‌توانند برای ثبت نام اقدام کنند.

بر طبق این گزارش علاقه‌مندان برای نام نویسی در «انجمن وبلاگ نویسان حج» می‌توانند به پایگاه اطلاع رسانی حج به نشانی hajj.ir مراجعه کنند.

کد خبر 211778

برچسب‌ها

دیدگاه خوانندگان

آخرین خبرهای بازار