مجموع نظرات: ۰
دوشنبه ۱۳ آبان ۱۳۹۲ - ۰۷:۰۳
۰ نفر

همشهری آنلاین: مدیرکل عتبات عالیات سازمان حج و زیارت گفت: پیش‌ثبت‌نام دور جدید اعزام‌های عتبات عالیات ۱۸ آبان‌ماه انجام می‌شود و افرادی که تمایل دارند در کاروان‌های پیاده کربلا ثبت‌نام کنند نیز در همین ایام می‌توانند اقدام کنند.

به گزارش همشهری آنلاین، مسعود اخوان در این باره به فارس گفت: متقاضیانی که تمایل دارند از تاریخ 23 آذر لغایت 20 اسفند به عتبات عالیات مشرف شوند می‌توانند از ساعت 9 صبح روز شنبه 18 آبان لغایت ساعت 24 روز پنج‌شنبه 30 آبان با مراجعه به سامانه پیش ثبت نام عتبات عالیات به آدرس http://atabat.haj.ir برای پیش ثبت نام خود اقدام کنند.

وی ادامه داد: روز دوم آذرماه قرعه کشی و اولویت‌بندی‌ها انجام می‌شود و نتایج قرعه کشی این مرحله روز یکشنبه 3 آذر بر روی سامانه پیش‌ثبت نام عتبات عالیات اعلام می‌شود.

اخوان تصریح کرد: افرادی نیز که تمایل دارند در ایام اربعین حسینی در قالب کاروان‌های پیاده به کربلای معلی مشرف شوند می‌توانند در همین ایام با مراجعه به همین سایت، پیش ثبت نام خود را انجام دهند لذا به تمام متقاضیان توصیه می‌شود تنها در قالب کاروان‌های تحت مجاز سازمان حج و زیارت اقدام به سفر کنند.

متقاضیان اعزام به عتبات عالیات می‌توانند به دو روش شامل ثبت نام در گروه های 1 تا 7 نفره (ثبت نام در این روش حداقل 1 نفر و حداکثر تا 7 نفر است) و یا ثبت نام در گروه‌های 35 نفره (ثبت نام در این روش باید حتماً 35 نفر کامل باشد) اقدام کنند.

پس از اتمام مهلت پیش ثبت نام امکان تغییر نام و مشخصات افراد ثبت نام شده وجود ندارد.

لازم است متقاضیان، دارای گذرنامه با اعتبار حداقل 6 ماه از تاریخ اعزام باشند و همچنین فرزندان بالای 17 سال باید برای ثبت نام گذرنامه مستقل داشته باشند.

فقط افراد پذیرفته شده در قرعه کشی دارای اولویت اعزام هستند و انتقال یا جایگزینی به غیر، ممکن نیست.

کد خبر 237550
منبع: همشهری آنلاین

برچسب‌ها

دیدگاه خوانندگان

آخرین خبرهای بازار