همشهری‌آنلاین: یک آژانس مسافرتی لوکس در لندن یک تور ویژه گردشگری برای بازدید ۹۶۲ اثر تاریخی ثبت شده در میراث فرهنگی یونسکو ترتیب داده است. مدت این سفر دو سال و قیمت آن یک میلیون و ۱۵۸ هزار یورو (بیش از یک و نیم میلیون دلار) است.

گردشگری

ایسنا نوشت: آثار تاریخی ثبت شده در فهرست میراث جهانی یونسکو هر ساله میلیون‌ها گردشگر را به سوی خود می‌کشاند. بنابر آخرین فهرست یونسکو که در ژوئیه سال ۲۰۱۲ ارائه شد، ۹۶۲ اثر تاریخی در ۱۵۷ کشور به عنوان میراث جهانی به ثبت رسیده‌اند.

یک آژانس مسافرتی در شهر لندن ایده‌ای منحصر به فرد ارائه کرده است. هرلینگهام تراول که در زمینه‌ی برنامه‌ریزی سفرهای تفریحی لوکس تخصص دارد، به مشتریانش این امکان را می‌دهد که از تمامی ۹۶۲ اثر تاریخی یکجا در سفری که دو سال به طول می‌انجامد، دیدن کنند.

هزینه‌ی این سفر برای دو نفر ۱ میلیون و ۱۵۸ هزار یورو است و هم اینک رکورد گرانترین تور گردشگری جهان را به خود اختصاص داده است.

بخشی از هزینه این سفر به مبلغ ۵۸۰۰ یورو نیز به سازمان یونسکو اهدا می‌شود.

به گفته‌ی اندرو بارکر، مدیر اجرایی این آژانس مسافرتی، آنها تا کنون پنج تقاضای حتمی برای رزرو تور گردشگری میراث جهانی یونسکو از سراسر جهان از جمله کشورهای چین و بریتانیا دریافت کرده‌اند، در حالی که از شروع تبلیغات برای این سفر تنها یک هفته می‌گذرد.

کد خبر 206554
منبع: همشهری آنلاین

برچسب‌ها

پر بیننده‌ترین اخبار ثبت نام و قیمت خودرو

دیدگاه خوانندگان امروز

پر بیننده‌ترین خبر امروز