دوشنبه ۱۳ شهریور ۱۳۹۱ - ۰۹:۲۰
۰ نفر

همشهری آنلاین: کودکی که به علت تشخیص پزشکان پیش از تولد، به علت اینکه تنها نصف یک قلب درسینه وی قرار گرفته بود باید سقط می‌شد، اکنون برای جشن تولد یکسالگی خود آماده می‌شود

کودکی که نصف قلب داشت، یک ساله شد

به گزارش خبرگزاری مهر، دیزی دیویدسون تنها 40 درصد شانس زنده ماندن داشت، چرا که پیش از تولد پزشکان بیماری قلبی وی را پیش از تولد Tricuspid atresia تشخیص داده بودند.درحال حاضر دیزی برداشتن نخسین گامها را می آموزد

دیزی در سپتامبر 2011 متولد شد و پس از آنکه چند روز را در بخش مراقبت‌های ویژه گذراند هر هفته قوی‌تر می‌شد اما پس از آن زمانی که تنها شش ماه داشت به یک عفونت مهلک مبتلا و موجب شد که بدنش ضعیف شود.

این نوزاد شش ماهه تحت یک عمل طاقت فرسای 4 ساعته قرار گرفت تا نیمه باقی مانده قلب وی به اصطلاح سیم کشی تازه بشود تا بتواند به طور مستقل کار کند، این عمل موجب شد که دیزی کوچک‌ترین اسکاتلندی باشد که تاکنون چنین جراحی را انجام داده است.

دیزی اکنون برای جشن تولد یکسالگی خود آماده می‌شود، روزی که والدینش تصور می‌کردند هرگز فرا نمی رسد.

استفانی که ترتیب یک مهمانی خانوادگی را برای دختر شجاع خود می‌دهد، اظهار داشت: پزشکان ابتدا تصور می‌کردند که دیزی یک حفره در قلب خود دارد اما سپس مشخص شد که دیزی از داشتن نیمی از قلب بی بهره است.

وی افزود: وقتی که بدن وی به این عفونت مبتلا شد، ما فکر نمی‌کردیم که از بیمارستان زنده بیرون بیاید، از این رو فراهم کردن مقدمات تولد یک سالگی دیزی برایمان بسیار شگفت انگیز و مهم است.

دوران بارداری استفانی طبیعی و خوب بود تا اینکه پزشکان در هفته بیستم در قلب دیزی یک حفره دیدند، این مادر نگران از یک بیمارستان دیگر نیز کمک گرفت تا در نهایت مشخص شد که دیزی با یک نیمه قلب متولد می‌شود.

پس از این تشخیص پزشکی، استفانی با گزینه سقط جنین رو به رو شد اما تصمیم گرفت کودک خود را سقط نکند.

Tricuspid atresia شرایطی است که موجب ایجاد ناهنجاری در قلب می‌شود. این نقص موجب مسدود شدن جریان خون از رسیدن به دهلیز راست قلب می‌شود و در نتیجه خون به خوبی در ریه‌ها جریان نمی‌یابد.

کد خبر 183323
منبع: همشهری آنلاین

برچسب‌ها

دیدگاه خوانندگان امروز

پر بیننده‌ترین خبر امروز