همشهری آنلاین: شهردار تهران با بیان اینکه مسیر پادگان جی در دو ماه آینده بازگشایی می‌شود گفت: همزمان با بازگشایی این پادگان، ارتباط شرقی - غربی بزرگراه یادگار امام (ره) با خیابان شهید دستغیب نیز انجام می‌شود.

به گزارش همشهری آنلاین، دکتر محمد باقر قالیباف امروز در مراسم بهره برداری از بزرگراه طبقاتی یادگارامام (ره) حد فاصل خیابان آزادی تا پادگان جی که با حضور تنی چند از اعضاء شورای شهر، معاونان شهردار و خانواده شهدا برگزار شد، ضمن تشکر و عذرخواهی از مردم مناطق ۹ و ۱۰ که در چند سال گذشته مشکلات عمرانی احداث این پروژه را تحمل کردند، گفت: مردم این مناطق در این مدت خیلی روی نظافت و آرامش را ندیدند و از این رو از شهرداران این مناطق و حوزه خدمات شهری می‌خواهم که ظرف چهار ماه پیش رو جبران گذشته را انجام دهند.

وی همچنین از دست اندر کاران احداث این پروژه تشکر کرد و گفت: طراحی پروژه یادگار امام (ره) در تهران منحصر به فرد است و تنها بخشی از پروژه امام علی (ع) این طور ساخته شده است و اولین بار است که پروژه به نحوی اجرا شده که بر خلاف اتوبان شهید نواب صفوی که با ساخت آن ارتباط مردم مناطق قطع شد، انس و الفت مردم مناطق ۹ و ۱۰ حفظ شده است.

شهردار تهران با بیان اینکه افرادی که در ساخت این پروژه زحمت کشیدند کسانی بودند که در زمان جنگ نیز مجاهدت کردند، افزود: همزمان با بازگشایی پادگان جی در ۲ ماه آینده ارتباط شرقی غربی بزرگراه یادگار امام (ره) با خیابان شهید دستغیب نیز انجام می‌شود.

قالیباف اضافه کرد: هر چند این بزرگراه به انتهای خود رسیده اما در نظر داریم بزرگراه ۴۵ متری که از سمت چپ به میدان فتح ادامه می‌یابد و از سمت شرق به میدان ۹ دی ادامه دارد و به دنبال آن مسیر به صورت ۳۵ متری به سه راه شمشیری و جنوب ادامه خواهد داشت را انجام دهیم. با این کار گره گشایی خوبی در مناطق ۹ و ۱۰ ایجاد و دسترسی‌ها نیز صورت می‌گیرد.

وی با اشاره به هزینه احداث این پروژه گفت: در مجموع ۷۰ میلیارد هزینه احداث پروژه شده که ۳۰ میلیارد آن مربوط به تملکات صورت گرفته است وهمچنین تملک پادگان جی نیز با هزینه سنگینی انجام شده است.

وی با تاکید بر توجه به مناطق جنوبی شهر اظهار کرد: تعریض خیابان امام خمینی (ره) نیز امسال به اتمام می‌رسد تا مشکلات این منطقه نیز رفع شود.

بافت های فرسوده مناطق 9 و 10

شهردار تهران با اشاره به اقدامات انجام شده در حوزه بافت فرسوده گفت: در دو سال گذشته با قانون معافیت عوارض که توسط شهرداری پیشنهاد و به تصویب شورای شهر رسید رشد خوبی در این حوزه بوده است و بیش از دو سوم از صدور پروانه‌های مناطق ۹ و ۱۰ در بافت فرسوده است که شهرداری برای صدور مجوز آن رقمی دریافت نمی‌کند.

قالیباف با بیان اینکه مردم این مناطق دینشان را به نظام و انقلاب ادا کرده‌اند، افزود: وظیفه ما است که با چنین اقداماتی به آن‌ها توجه کنیم و این عین عدالت است و نشان دهنده تصمیم درستی است که در این بخش گرفته شده هر چند که بخش سرمایه گذاری نیز باید به این مناطق بیاید چرا که ما هر چه اتوبان و زیر ساخت و مراکز فرهنگی بسازیم تا زمانی که بافت فرسوده را اصلاح نکنیم، کار به اتمام نمی‌رسد.

وی ابراز امیدواری کرد تا در برنامه ده ساله بافت فرسوده اصلاح شود و همچنین بتوانیم تملک پادگان جی و تعریض خیابان امام (ره) را نیز به خوبی دنبال کنیم و با سرویس دهی مترو چهره این دو منطقه بهبود یابد.

قالیباف همچنین اظهار کرد: توافقات مربوط به تملک پادگان جی انجام و و بخشی از تخریب آن نیز انجام شده تا این شبکه بزرگراهی تکمیل شود.

تعریض کوچه های آشتی کنان

قالیباف با اشاره به برخی مشکلات این دو منطقه گفت: فضای سبز و تعریض کوچه‌های آشتی کنان از مشکلات این منطقه است که باید در مورد آن چاره اندیشی شود و امیدوارم طرح تفصیلی بتواند این مشکلات را برطرف کند.

شهردار تهران همچنین در مورد درخواست‌های متعدد در مورد احداث پل عابر پیاده‌ای در این محدوده گفت: هر چند که احداث پل عابر پیاده مشکلاتی دارد اما ناگزیر به احداث آن هستیم و امیدوارم تا پیش از پایان سال این پل نیز ایجاد و ارتباط‌های دو منطقه حفظ شود.

وی همچنین در جمع خبرنگاران در مورد اقدامات شهرداری در زمان برگزاری اجلاس کشورهای غیر متعهد نیز گفت: همه تلاش خود را می‌کنیم تا تهران را تمیز نگه داریم و همه مهمانان خارجی که همیشه تهران را از نظر نظافت و احداث کارهای عمرانی زبان زد می‌دانند راضی باشند.

وی افزود: سعی کردیم تا بزرگراه‌ها آماده‌تر از گذشته باشد و ترافیک و فضای سبز را مانند قبل و بهتر مدیریت کنیم.

قالیباف اظهار داشت: نمی‌گویم باید تغییر خاص و ویژه‌ای برای این کنفرانس دید اما وقتی مهمانان خارجی در این سطح گسترده می‌آیند مردم توقع بیشتری از ما دارند.

به گفته شهردار تهران وقتی بیش از ۱۰۰ کشور در تهران حضور دارند باید چهره واقعی تهران را که واقعا نسبت به بسیاری از پایتخت‌ها دنیا پیشرفته‌تر و تمیز و زیبا‌تر است به عنوان‌ام القرای کشورهای اسلامی و پایتخت برجسته میان کشورهای جنوب غرب آسیا به خوبی نشان دهیم.

کد خبر 181746
منبع: همشهری آنلاین

برچسب‌ها

پر بیننده‌ترین اخبار شهردار

دیدگاه خوانندگان امروز

پر بیننده‌ترین خبر امروز