گروه شهری: معاون خدمات شهری شهردار تهران اقدامات ویژه شهرداری در برگزاری اجلاس سران کشورهای غیرمتعهد را تشریح کرد.

شهر

مجتبی عبداللهی با اشاره به اهمیت برگزاری این اجلاس در کشور اظهار کرد: مسیر فرودگاه مهرآباد و فرودگاه امام خمینی تا محل برگزاری اجلاس و اسکان مسافران، به‌صورت 360درجه فیلمبرداری شده و تمامی اشکالات معابر و سطح خیابان‌ها مورد استخراج قرار گرفته که در حال رفع آن هستیم. وی با بیان اینکه وضعیت ایران در شرایط تحریم برای دیگر کشورها مهم است به دیگر اقدامات شهرداری اشاره کرد و افزود: به مناطق 22گانه به‌ویژه 14منطقه درگیر با برگزاری اجلاس، موارد ویژه‌ای ابلاغ شده تا اقدامات لازم را انجام دهند.

عبداللهی به اقدامات سازمان زیباسازی اشاره کرد و گفت: انجام تبلیغات محیطی به سه زبان فارسی، عربی و انگلیسی، زیباسازی و تعیین مسیر ورودی و خروجی اجلاس، نصب نقشه تهران و ارائه اطلاعات درخصوص پایتخت با نگاه فرهنگی ازجمله این اقدامات است. همچنین پرچم 120کشور غیرمتعهد خریداری شده و در مکان‌های مورد نظر نصب خواهد شد.

میدان آزادی، به‌دلیل قرار گرفتن در مسیر فرودگاه، یکی از این مکان‌هاست. نماینده شهرداری تهران در برگزاری اجلاس غیرمتعهدها در ادامه گفت: سازه‌هایی با محتوای خلیج‌فارس، انرژی هسته‌ای، پرچم ایران و آرم اجلاس نیز در سطح شهر نصب می‌شود. همچنین چند پرچم ایران با ارتفاع 70متر در چند نقطه شهر نصب می‌شود. وی با بیان اینکه بیلبوردها و سازه‌های تبلیغاتی سطح شهر در خدمت اجلاس خواهند بود اظهار کرد: ساماندهی سازه‌های تبلیغاتی، پاکسازی و رنگ آمیزی عرشه‌های پل، نورپردازی پل‌های عابر و پل‌های اتوبان‌ها نیز در حال انجام است. همچنین محدوده هتل‌های تهران که مهمانان اجلاس در آنها مستقر خواهند بود نیز ساماندهی می‌شوند.

معاون خدمات شهری شهردار تهران به اقدامات سازمان پارک‌ها نیز اشاره کرد و گفت: در سه مکان تعیین شده، آرم اجلاس با فرش گل در مسیر برگزاری اجلاس، ایجاد می‌شود. فضای سبز مهرآباد به مساحت 47هزار متر درحال بازسازی است. ایجاد 10تپه گل به مساحت 1000متر، 31هزار مترمربع چمن کاری، کاشت هفت هزار اصله چنار، کاشت 145هزار بوته نشاء فصلی و... در حال انجام است.

عبداللهی در ادامه اظهار کرد: ساماندهی و زیباسازی محدوده بزرگراه خلیج‌فارس به طول 12کیلومتر در مسیر رفت و برگشت نیز ازجمله اقدامات در حال انجام است. وی با بیان اینکه کل اتوبان‌های واقع شده در مسیر لکه‌گیری خواهند شد، افزود: بیش از40هزار تن روکش آسفالت در برخی اتوبان‌ها به اجرا درخواهد آمد. بزرگراه‌های شهید چمران، محمد علی جناح، شیخ فضل‌الله، همت، نیایش و... ازجمله این مسیرها هستند که مورد لکه‌گیری و آسفالت قرار می‌گیرند.

معاون خدمات شهری شهردار تهران به آمادگی مترو در زمان برگزاری اجلاس اشاره کرد و گفت: تعدادی از قطارهای تازه ترخیص شده در خط قرار خواهند گرفت و شرکت مترو در حال انجام اقدامات لازم برای بازدید احتمالی مهمانان شرکت‌کننده از این مجموعه است. وی افزود: علائم ترافیکی در سطح شهر نیز نصب می‌شود، همچنین خط کشی با رنگ گرم در تمام مسیرها، نصب و بهسازی گاردریل‌ها، استقرار راهنمایان با لباس متحدالشکل ازجمله دیگر اقدامات است.

عبداللهی همچنین خاطرنشان ساخت: سیستم دوربین و اتاق کنترل ترافیک نیز در اختیار دستگاه‌های مختلف درطول برگزاری اجلاس قرار خواهد گرفت. همچنین 50 اتوبوس نو و تازه ترخیص شده نیز دراین مدت مورداستفاده قرار خواهند گرفت. نماینده شهرداری تهران در ستاد برگزاری اجلاس غیرمتعهدها درخصوص جمع‌آوری متکدیان در زمان برگزاری اجلاس اظهار کرد: در سال‌جاری این مسئولیت به اداره کل خدمات شهری واگذار شده و شورا نیز اعتبار مشخصی برای جمع‌آوری متکدیان در تهران تخصیص داده است. در زمان برگزاری اجلاس نیزاین کار با شدت بیشتری صورت می‌گیرد و مناطق تلاش شبانه روزی خواهند داشت.

کد خبر 181645

برچسب‌ها

دیدگاه خوانندگان

آخرین خبرهای بازار