همشهری‌آنلاین: دو خواننده شناخته شده موسیقی که رقابتی تنگاتنگ در منظر افکار عمومی‌ دارند، در فاصله 20 روز با دو ارکستر متفاوت به صحنه می‌روند؛ عقیلی با ارکستر سمفونیک در تالار وحدت و قربانی با ارکستر ملی در برج میلاد.

aghili-ghorbani

به گزارش همشهری‌آنلاین سالار عقیلی که این روزها باید او را یکی از پرکارترین خوانندگان موسیقی به شمار‌ آورد با ارکستر سمفونیک تهران به رهبری مجید انتظامی همزمان با نخستین سالگرد جشن خودکفایی سدسازی از 16 تیر به مدت دو شب(ساعت 9 شب) در تالار وحدت به صحنه می‌رود.

 او در این کنسرت از چهار بخش «آب و روشنایی»،«خود باوری و خودکفایی»، «می‌توانیم» و «شکوه کاروان» تشکیل شده است و با اشعاری از «محمد عبدالحسینی» ساخته و به اجرا در می‌آید.

ساخت و تولید این برنامه از سه سال پیش به سفارش شرکت آب و نیروی ایران و نیز با همکاری انجمن موسیقی ایران آغاز شد.

از سوی دیگر علیرضا قربانی هم که به همراه ارکستر ملی برای چندمین بار کنسرت شب دهم را اجرا می‌کند. در این کنسرت که با عنوان «شب دهم» برگزار می‌شود، ارکستر موسیقی ملی ایران به خوانندگی علیرضا قربانی به روی صحنه می‌رود و اثر موسیقایی «شب دهم» را براساس ساخته حسن فتحی اجرا می‌کند.

در این کنسرت موسیقی، قسمت‌های مختلف سریال «شب دهم» همراه با تصانیف شب دهم و دو تصنیف جدید توسط ارکستر و علیرضا قربانی اجرا خواهد شد که کلیه اشعار این قطعات از سروده‌های افشین یداللهی است.

این کنسرت، اولین اجرای ارکستر موسیقی ملی ایران است که در تمامی لحظات اجرا با تصویر همراه خواهد بود، به گونه‌ای که در حین اجرای رپرتوار «شب دهم» تصاویری از این سریال نیز در پشت ارکستر پخش خواهد شد.

فروش بلیت‌های کنسرت ارکستر موسیقی ملی ایران از فردا - 12 تیرماه - به دو روش اینترنتی و گیشه‌ای آغاز خواهد شد.

کنسرت ارکستر موسیقی ملی ایران 5 و 6 مردادماه ساعت 21:30 در مرکز همایش‌های برج میلاد برگزار می‌شود.

کد خبر 175885
منبع: همشهری آنلاین

برچسب‌ها

دیدگاه خوانندگان امروز

پر بیننده‌ترین خبر امروز