همشهری آنلاین: دوسالانه بین‌المللی خوشنویسی باید زمینه حرکت جوانان مستعد را در جهت تعالی فراهم کند.

خوشنویسی

به گزارش همشهری آنلاین، غلامحسین امیرخانی؛ هنرمند پیشکسوت خوشنویسی کشور با بیان این مطلب گفت: برنامه‌هایی مانند دوسالانه بین‌المللی خوشنویسی ایران در صورتی که به صورت منظم در تاریخ مشخص و ثابت برگزار شود و داوری آثار با دقت و حساسیت صورت گیرد انگیزه و اطمینان بیشتری در هنرمندان ایجاد می‌کند.

امیرخانی همچنین اختصاص جوایزی مناسب و حمایت از آثار شاخص و برگزیده را در تقویت دوسالانه خوشنویسی موثر خواند.

او در ادامه گفت: دوسالانه بین‌المللی خوشنویسی می‌تواند زمینه‌ای را برای هنرمندان جوان و مستعد فراهم کند تا آنها به نقطه اوج برسند.

همچنین مشارکت هنرمندان خارجی در این دوسالانه می‌تواند موجب اعتبار و اهمیت بیشتر هنر خوشنویسی در جهان شود.

امیرخانی با تاکید بر حمایت از هنر خوشنویسی افزود: ضرورت دارد که حمایت‌های اساسی و جدی از فرهنگ و هنر و از جمله هنر خوشنویسی صورت گیرد و سهم سزاوار فرهنگ در بودجه گنجانده شود تا بتوان بستر مناسبی را برای حمایت از افراد مستعد فراهم ساخت.

امیر خانی گفت: اهداف فرهنگی ، هنری در تولید اثر هنری اهمیت بسیاری دارد و نباید جریان آثار به سمت بازاری شدن برود بلکه جنبه معنوی و گوهر هنر نیز باید مورد توجه قرار گیرد.

دومین دوسالانه بین‌المللی خوشنویسی ایران از سوی مرکز هنرهای تجسمی با همکاری انجمن خوشنویسان ایران، موسسه توسعه هنرهای تجسمی معاصر، اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان قزوین و موسسه فرهنگی اکو در بخش‌های مسابقه و نمایشگاه (شامل آثار استادان و شرکت کنندگان ) برگزار می‌شود.

 

کد خبر 168251

برچسب‌ها