همشهری آنلاین: یک منبع رسمی عراق گزارش داد که ۳۲۶ نفر از عناصر گروهک تروریستی منافقین امروز ار اردوگاه موسوم به «اشرف» به پایگاه «لیبرتی» در فرودگاه بین المللی بغداد منتقل می‌شوند تا در مرحله بعدی از عراق اخراج شوند.

یک منبع رسمی عراق گزارش داد که ۳۲۶ نفر از عناصر گروهک تروریستی منافقین امروز ار اردوگاه موسوم به «اشرف» به پایگاه «لیبرتی» در فرودگاه بین المللی بغداد منتقل می‌شوند تا در مرحله بعدی از عراق اخراج شوند.

به گزارش ایلنا، «علی الخدران» فرماندار منطقه «الخالص» در عراق در گفتگو با خبرگزاری عراقی «فرات نیوز» گفت: «۳۲۶ نفر از ساکنان اردوگاه اشرف (عناصر گروهک تروریستی منافقین) امروز سه شنبه به پایگاه لیبرتی در فرودگاه بین المللی بغداد منتقل می‌شوند».

وی افزود: این تصمیم درچارچوب یادداشت تفاهم امضا شده بین دولت عراق و سازمان ملل متحد صورت می‌گیرد.

الخدران همچنین از دولت عراق خواست تا زمین‌های تحت تصرف گروهک تروریستی منافقین را به صاحبان قانونی آن بازگرداند.

نماینده سازمان ملل متحد و دولت عراق روز گذشته یادداشت تفاهمی را برای انتقال عناصر گروهک تروریستی منافقین در اردوگاه اشرف به یک محل موقت، تا زمان ترک عراق امضا کردند.

دفتر سازمان ملل در عراق در بیانیه‌ای اعلام کرد: «این یادداشت تفاهم ایجاد کننده فرایندی است که به موجب آن عراق، ساکنان اشرف (عناصر گروهک تروریستی منافقین در اردوگاه اشرف) را به یک مرکز انتقالی موقت انتقال خواهد داد».

برپایه این گزارش، «مارتین کوپلر» نماینده سازمان ملل تاکید کرد که عناصر گروهک تروریستی منافقین باید به قوانین عراق ملتزم باشند.

به گفته کوپلر، عناصر گروهک تروریستی منافقین از اردوگاه اشرف به مرکز جدید، تا زمان ترک عراق منتقل خواهند شد.

برپایه این گزارش، کوپلر بار دیگر از کشورهای عضو سازمان ملل خواست تا عناصر گروهک تروریستی منافقین را در خاک خود بپذیرند.

گروهک تروریستی منافقین جنایت‌های بی‌شماری را علیه مردم عراق و ایران مرتکب شده است و مردم و مسئولان عراقی بر لزوم اخراج عناصر این گروهک از کشورشان تاکید می‌کنند.

قانون اساسی عراق تاکید می‌کند که گروه‌های تروریستی جایی در عراق ندارند و این کشور هرگز سکویی برای گروه‌های تروریستی جهت اقدام علیه همسایگان نخواهد بود.

استان دیالی عراق تاکنون شاهد برگزاری تظاهرات گسترده مردم عراق برای تاکید بر لزوم اخراج عناصر تروریستی منافقین از کشورشان بوده است.

 

کد خبر 155144

برچسب‌ها

دیدگاه خوانندگان

آخرین خبرهای بازار