همشهری آنلاین - شهره فرجی: نوشیدن 6 لیوان آب در روز راهکار مناسبی برای کاهش چین و چروک‌های پوستی و پیشگیری از ابتلا به انواع بیماری‌ها خواهد بود. نوشیدن آب می‌تواند حتی موجب افزایش سرعت متابولیسم شود. با این وجود اگر از نوشیدن آب ساده خسته شده‌اید نوشیدنی‌های سالم دیگر را امتحان کنید.

1- آب پرتقال:

آب پرتقال نوشیدنی مطلوبی است که در فهرست نوشیدنی‌های سالم قرار دارد. آنتی‌اکسیدان موجود در آب پرتقال محافظ خوبی برای قلب محسوب می‌شود و می‌تواند این عضو حساس بدن را در برابر التهاب که می‌تواند منجر به آسیب رگ‌های خونی شود محافظت نماید.

آب پرتقال

2- چای بابونه:

چای بابونه جزو نوشیدنی‌های سالم محسوب شده و طی یک بررسی که در دانشگاه پنسیلوانیا در فیلادلفیا صورت گرفته، افرادی که دچار اضطراب هستند اگر این نوشیدنی را هر روز به مدت دو ماه بنوشند شاهد کاهش محسوس اضطراب در خود خواهند بود.

 

چای بابونه

3- شیر شکلات:

این نوشیدنی نیز در فهرست نوشیدنی‌های سالم قرار دارد. یک لیوان شیر شکلات رژیمی حاوی مقادیر فراوانی کربوهیدرات و پروتئین است که نوشیدنی مناسبی پس از تمرینات ورزشی است. طبق تحقیقاتی که در کالج طب ورزشی در سیاتل آمریکا صورت گرفته، ورزشکارانی که پس از تمرینات سخت ورزشی این نوشیدنی را می‌نوشند سطح آسیب عضلانی خود را نسبت به آن‌هایی که آب معمولی می‌نوشند، کمتر می‌کنند.

 

شیر شکلات

4- چای سبز:

پلی فنول‌های موجود در چای سبز، موجب تحریک متابولیسم و افزایش سرعت آن شده و باعث می‌شود چربی‌های بدن راحت‌تر بسوزند. آنتی‌اکسیدان‌های موجود در چای سبز ممکن است خطر ابتلا به سرطان و بیماری قلبی را کاهش دهد.

چای سبز

5- آب گوجه‌ فرنگی:

نوشیدن آب گوجه فرنگی گزینه خوبی برای کاهش خطر ابتلای بدن به انواع سرطان‌ها می‌شود. گوجه فرنگی سرشار از لیکوپن و ویتامین‌های مختلف است و از این جهت با انواع سرطان‌ها مبارزه می‌کند.

 

آب  گوجه فرنگی

6- چای سیاه:

چای سیاه نوشیدنی منحصر به فردی است. نوشیدن چای سیاه ممکن است راهکار مناسبی برای مبارزه با سرطان باشد.
فلاوونوئید‌های (‌آنتی‌اکسیدان‌ها) موجود در چای خاصیت ضد سرطانی دارند و تحقیقات نشان داده نوشیدن چای سیاه خطر ابتلا به سرطان پوست را تا 30 درصد کاهش می‌دهد.

چای سیاه

www.lovefooddrinks.com

کد خبر 151476

برچسب‌ها

دیدگاه خوانندگان

آخرین خبرهای بازار