همشهری آنلاین: مسئول دارالقرآن الکریم نیروی زمینی سپاه پاسداران انقلاب اسلامی گفت: مرحله نهایی مسابقات قرآن نیروی زمینی سپاه با حضور 500 نفر در چهار رشته کلی حفظ، قرائت، مفاهیم و اذان، فردا دوشنبه، 13 دی‌ماه، آغاز می‌شود.

سپاه

«محمدعلی بهاری»، مسئول دارالقرآن الکریم نیروی زمینی سپاه پاسداران انقلاب اسلامی، در گفت‌وگو با خبرگزاری قرآنی ایران (ایکنا) ضمن بیان این خبر گفت: مسابقات قرآن در رده‌های مختلف نیروی زمینی سپاه پاسداران انقلاب اسلامی انجام شد و مرحله نهایی این نیرو به میزبانی نیروی زمینی سپاه طی روزهای دوشنبه و سه‌شنبه، 13 و 14 دی‌ماه سال جاری، در تهران برگزار می‌شود.

وی افزود: در این دوره از مسابقات که به مدت دو روز در حسینیه امام خمینی(ره) ستاد نیرو برگزار می‌شود، بیش از 500 نفر از متسابقان در 10 رشته قرائت تحقیق و قرائت ترتیل، حفظ 5 جزء، 10 جزء، 15 جزء، 20 جزء و حفظ کل، مفاهیم سطح یک، مفاهیم سطح دو و اذان به رقابت می‌پردازند.

بهاری تصریح کرد: اختتامیه این دوره از مسابقات نیز در عصر روز سه‌شنبه، 14 دی‌ماه، با تجلیل از نفرات برتر و مراسم اهدای جوایز در ستاد نیروی زمینی سپاه برگزار می‌شود.

بهاری در ادامه سخنانش اظهار کرد: مسابقات قرآن نیروی زمینی سپاه پاسداران انقلاب اسلامی هر ساله برگزار می‌شود، امسال بیست و نهمین دوره مسابقات سراسری قرآن کریم که ویژه آقایان نیروی زمینی سپاه اعم از نیروهای پایور و وظیفه انجام می‌شود.

بهاری در مورد مرحله‌های مقدماتی این دوره از مسابقات اظهار کرد: تقریباً هر ساله در ابتدای سال جاری دستورالعملی برای نیروها و رده‌های مختلف سپاه ابلاغ می‌شود که در طول این مدت در رده‌های تحت نظر نیروی زمینی سپاه پاسداران اطلاع‌رسانی‌ انجام می‌شود و تا مهرماه فرصت دارند که مسابقات را در رده‌های مختلف برگزار کنند.

وی تصریح کرد: هر یک از شرکت‌کنندگان فقط حق شرکت در یک رشته از مسابقات را دارند و برندگان این دوره از مسابقات علاوه بر تشویق در سطح نیروی زمینی به مسابقات سراسری کل سپاه معرفی می‌شوند.

بهاری در پایان سخنانش گفت: نفرات برتر نیروی زمینی بعد از برگزاری این مسابقات در مسابقات نهایی که بهمن‌ماه در سطح کل سپاه پاسداران انقلاب اسلامی برگزار می‌شود، شرکت می‌کنند. 

کد خبر 124718

برچسب‌ها

دیدگاه خوانندگان

آخرین خبرهای بازار