همشهری آنلاین: معاون عملیات قرارگاه پدافند هوایی خاتم الانبیا (ص) اعلام کرد: در رزمایش مدافعان آسمان ولایت 3 بیش از 10 فروند از هواپیماهای بدون سرنشین دشمن فرضی که در نقش موشک های کروز حمله ور شده بودند توسط آتش بارهای توپخانه ای ضد کروز منهدم شدند.

به گزارش خبرنگار مهر، سرهنگ ابوالفضل فرمهینی فراهانی معاون عملیات قرارگاه پدافند هوایی خاتم الانبیا (ص) عصر روز جمعه با حضور در منطقه عمومی رزمایش و در بیان گزارش عملکرد عملیاتی رزمایش مدافعان آسمان ولایت 3 اظهار داشت: در حوزه شبکه یکپارچه پدافند هوایی با توجه به تحول به وجود آمده و استفاده از سامانه ها و تجهیزات مدرن راداری که گامی برای هوشمند سازی این شبکه بود ، موفقیت چشمگیری داشتیم.

وی تصریح کرد: در این راستا رادارهای تاکتیکی "گپ فیلر" که تکمیل کننده شبکه راداری کشور هستند نیز مورد تست و ارزیابی قرار گرفتند و پرنده های بدون سرنشین ( آر پی وی) را با آر سی اس کم کشف و شناسایی کردند.

معاون عملیات قرارگاه پدافند هوایی خاتم الانبیا (ص) اضافه کرد: همچنین انسجام و هماهنگی در کلیه یگان های شرکت کننده در رزمایش مدافعان آسمان ولایت 3 بسیار قابل توجه و مثمر ثمر بود که بر این اساس می توانیم در ارتقای توان رزم گام موثری را برداریم و پاسخ کوبنده ای را به دشمنان جمهوری اسلامی ایران بدهیم.

وی با اعلام اینکه در حوزه سامانه های موشکی تست ها و ارزشیابی های ما در همه ابعاد موفقیت آمیز بود، گفت: همچنین در تست سامانه های توپخانه ای (مصباح) نیز به موفقیت دست پیدا کردیم.

فرمهینی اعلام کرد : در بخش سامانه های جنگال، سامانه های اخلالگر، سامانه های فریب دهنده، سامانه های جهت دهنده و سامانه های هشدار دهنده و کلا در بحث جنگ الکترونیک هم با تعامل خوبی که پرسنل قرارگاه با مراکزعلمی و دانشگاهها و همچنین بخش صنعت داشته اند و شاهد موفقیت بسیار بالایی بودیم .

وی گفت: یقین دارم با این موفقیت ها بتوانیم گام های موثری در این حوزه برداریم و شاهد به روز شدن سامانه های جنگ الکترونیک و برخورداری از جنگ الکترونیک نوین که امروزه در حوزه فناوری حرف اول را می زند پیشرو باشیم.

معاون عملیات قرارگاه پدافند هوایی خاتم الانبیا (ص) اضافه کرد: همچنین ما در حوزه فناوری و ارتباطات و پردازش اطلاعات و دیتا شاهد موفقیت های بسیار زیادی در این رزمایش بودیم ضمن اینکه در حوزه شبکه دیده بانی کشور نیز با استفاده از تجهیزات پیشرفته ای که داشته ایم نیز بسیار موفقیت آمیز عمل کردیم.

وی همچنین خبر داد : در بخش سامانه های ضد کروز قرارگاه و حجم بسیار زیادی از آتش بارهای توپخانه ای و سامانه های موشکی و استفاده از تاکتیک های ناهمگون جنگ ناهمتراز از موفقیت بسیار خوبی برخوردار شدیم.

فر مهینی با اعلام اینکه امروز بیش از 10 فروند از هواپیماهای سرنشین ( آر پی وی ) دشمن را که در نقش موشک های کروز به ما حمله ور شده بودند توسط آتش بار های توپخانه ای ضد کروز منهدم کردیم، گفت: همچنین در بخش جمع آوری اطلاعات شناسایی پرنده های دشمن نیز تست ارزیابی خوبی انجام شد ضمن اینکه در تست سامانه های متحرک اطلاعات و شناسایی و جمع آوری اطلاعات نتیجه بسیار خوبی را به دست آوردیم.

 

کد خبر 121122

برچسب‌ها

دیدگاه خوانندگان

آخرین خبرهای بازار