همشهری آنلاین: وزارت کشور طی اطلاعیه‌ای خطاب به تمامی صنوف آورده است: تمامی صنوف لازم است همچون گذشته ضمن بزرگداشت شعائر اسلامی از ارائه هر گونه خدماتی که موجب تظاهر به روزه‌خواری شود، خودداری نمایند.

وزارت کشور

به گزارش اخبار چند رسانه ای واحد مرکزی خبر به نقل از روابط عمومی وزارت کشور، این وزارتخانه اطلاعیه ای را به مناسبت ماه مبارک رمضان منتشر کرده است که به شرح زیر است:

ماه پر برکت و عرفانی رمضان، تحفه‌ای بس گرانقدر از بارگاه کبریایی حضرت دوست است که بار دیگر حلول شکوهمندش، دل‌های مشتاق مؤمنان روزه دار و عابدان سحرگاهان را بشارت وصال می‌دهد.

فرصت مغتنمی است تا فرارسیدن این ماه شریف را به ملت مسلمان ایران، که همواره با ایمان و تدین پرشورش، تقرب به رحمت واسعه الهی را اصلی‌ترین هدفش می‌داند، تهنیت و شادباش بگوییم.

وزارت کشور با آرزوی قبولی طاعات و عبادات هموطنان عزیزی که در این ماه با روزه داری و گشودن سفره اطعام و برپایی مجالس مذهبی به تعظیم شعائر دینی اقدام می‌نمایند، اعلام می‌نماید:

1- از مسافران عزیز، بیماران و سایر افرادی که معذوریت شرعی دارند خواسته می‌شود با امساک خود در انظار عمومی حرمت این ماه را نگه داشته و مؤمنان روزه‌دار را همراهی کنند.

2 - تمامی صنوف لازم است همچون گذشته ضمن بزرگداشت شعائر اسلامی از ارائه هر گونه خدماتی که موجب تظاهر به روزه‌خواری شود، خودداری نمایند و خدمات به مسافران و افراد را که بنا به حکم شرعی قادر به گرفتن نیستند دور از انظار انجام دهند.

کد خبر 113715

برچسب‌ها

دیدگاه خوانندگان

آخرین خبرهای بازار