همشهری آنلاین: هشتاد و دومین مراسم جوایز اسکار یک‌شنبه شب در سالن کوداک‌تیتر شهر لس‌آنجلس برگزار شد

در این مراسم کاترین بیگلو به عنوان اولین زن در تاریخ اسکار جایزه بهترین کارگردانی را برای فیلم "قفسه درد" برد.

فیلم قفسه درد با 6 جایزه و آواتار با 3 جایزه رکورددار جوایز اسکار امسال بودند.

در ادامه فهرست نامزدها و برندگان اسکار 2010 را در بخش‌های مختلف مشاهده می‌کنید.

 

بهترین فیلم

برنده:

قفسه درد (Hurt Locker)

دیگر نامزدها:

  • آواتار (Avatar)
  • ناحیه کور (The Blind Side)
  • ناحیه 9 (District 9)
  • یک آموزش (An Education)
  • پست‌فطرت‌های بی‌افتخار (Inglorious Bastards)
  • ارزشمند (Precious)
  • یک مرد جدی (A Serious Man)
  • بالا (Up)
  • روی هوا (Up in the Air)

----------------------------------------------------------------------------------------------------------------

بهترین کارگردانی

برنده:

کاترین بیگلو (قفسه درد)

دیگر نامزدها:

  • جیمز کامرون (آواتار)
  • کوانتین تارانتینو (پست‌فطرت‌های بی‌افتخار)
  • لی دنیلز (ارزشمند)
  • جیسون ریتمن (روی هوا)

----------------------------------------------------------------------------------------------------------------

بهترین بازیگر مرد

برنده:

جف بریجز (کریزی هارت)

دیگر نامزدها:

  • جورج کلونی (روی هوا)
  • کالین فیرث (یک مرد مجرد)
  • مورگان فریمن (شکست ناپذیر)
  • جرمی رنر (قفسه درد)

----------------------------------------------------------------------------------------------------------------

بهترین بازیگر زن

برنده:

ساندرا بولاک (نقطه کور)

سایر نامزدها:

  • هلن میرن (آخرین ایستگاه)
  • کری مولیگان (یک آموزش)
  • گابوری سیدیبه (ارزشمند)
  • مریل استریپ (جولی و جولیا)

----------------------------------------------------------------------------------------------------------------

بهترین بازیگر مکمل مرد

برنده:

کریستوفر والتز (پست‌فطرت‌های بی‌افتخار)

دیگر نامزدها:

  • مت دیمون (شکست‌ناپذیر)
  • وودی هارلسون (پیامبر)
  • کریستوفر پلامر (آخرین ایستگاه)
  • استنلی توچی (استخوان‌های دوست‌داشتنی)

----------------------------------------------------------------------------------------------------------------

بهترین بازیگر مکمل زن

برنده:

مونیک (ارزشمند)

دیگر نامزدها:

  • پنلوپه کروز (9)
  • ورا فارمیگا (روی هوا)
  • مگی گیلنهال (دل دیوانه)
  • آنا کندریک (روی هوا)

----------------------------------------------------------------------------------------------------------------

بهترین فیلم غیرانگلیسی

برنده:

اسرار چشمان آن‌ها (El Secreto de Sus Ojos) از آرژانتین

دیگر نامزدها:

  • عجمی از رژیم اشغالگر قدس
  • شیره غم از پرو
  • یک پیامبر از فرانسه
  • روبان سفید از آلمان

----------------------------------------------------------------------------------------------------------------

بهترین فیلنامه غیر اقتباسی

برنده:

مارک بول (قفسه درد)

دیگر نامزدها:

  • کوانتین تارنتینو (پست‌فطرت‌های بی‌افتخار)
  • الساندرو کامون و اورن مورمن (پیامبر)
  • جوئل کوئن و اتان کوئن (یک مرد جدی)
  • باب پیترسون، پته داکتر و تام مک‌کارتی (بالا)

----------------------------------------------------------------------------------------------------------------

بهترین فیلنامه اقتباسی

برنده:

جفری فلچر (ارزشمند)

دیگر نامزدها:

  • نیل بلومکامپ و تری تاچال (ناحیه 9)
  • نیک هورنبی (یک آموزش)
  • جسی آرمسترانگ، سیمون بلکول، آرماندو یانوچی و تونی روشه (درون حلقه)
  • جیسون ریتمن و شلدون ترنر (روی هوا)

----------------------------------------------------------------------------------------------------------------

بهترین انیمشین

برنده:

بالا

دیگر نامزدها:

  • کورالین
  • آقای فاکس خارق‌العاده
  • شاهزاده خانم و قورباغه
  • اسرار کلز

----------------------------------------------------------------------------------------------------------------

بهترین طراحی هنری

برنده:

آواتار

دیگر نامزدها:

  • تخیلات دکتر پاناسوس
  • 9
  • شرلوک هلمز
  • ویکتوریای جوان

----------------------------------------------------------------------------------------------------------------

بهترین فیلمبرداری

برنده:

آواتار

دیگر نامزدها:

  • هری پاتر و شاهزاده دورگه
  • قفسه درد
  • پست‌فطرت‌های بی‌افتخار
  • روبان سفید

----------------------------------------------------------------------------------------------------------------

بهترین جلوه‌های ویژه

برنده:

آواتار

دیگر نامزدها:

  • ناحیه 9
  • استارترک

----------------------------------------------------------------------------------------------------------------

بهترین میکس صدا

برنده:

قفسه درد

دیگر نامزدها:

  • آواتار
  • پست‌فطرت‌های بی‌افتخار
  • استارترک
  • ترنسفرمرز؛ انتفام شکست‌خورده

----------------------------------------------------------------------------------------------------------------

بهترین تدوین صدا

برنده:

قفسه درد

دیگر نامزدها:

  • آواتار
  • پست‌فطرت‌های بی‌افتخار
  • استارترک
  • بالا

----------------------------------------------------------------------------------------------------------------

بهترین ترانه

برنده:

The Weary Kind  اثر تی‌ بون بورنت برای فیلم دل دیوانه

دیگر نامزدها:

  • Almost There اثر رندی نیومن برای انیمیشن شاهزاده خانم و قورباغه
  • Down in New Orleans اثر رندی نیومن برای انیمیشن شاهزاده خانم و قروباغه
  • Loin de Paname  اثر رینهارت وگنر و فرانک توماس برای فیلم پاریس 36
  • Take It All اثر موری یستون برای فیلم 9

----------------------------------------------------------------------------------------------------------------

بهترین موسیقی

برنده:

بالا (مایکل گایاچینو)

دیگر نامزدها:

  • آواتار (جیمز هورنر)
  • آقای فاکس خارق‌العاده (الکساندر دسپلات)
  • قفسه درد (مارکو بلترامی و باک ساندرز)
  • شرلوک هلمز (هانس زیمر)

----------------------------------------------------------------------------------------------------------------

بهترین طراحی لباس

برنده:

ویکتوریای جوان

دیگر نامزدها:

  • ستاره درخشان
  • کوکو پیش از شانل
  • تخیلات دکتر پارناسوس
  • 9

----------------------------------------------------------------------------------------------------------------

بهترین مستند بلند

برنده:

خور

دیگرنامزدها:

  • برمه VJ
  • Food, Inc
  • خطرناک‌ترین مرد آمریکا: دنیل السبرگ و اسناد پنتاگون
  • راه خونه از کدوم طرف

----------------------------------------------------------------------------------------------------------------

بهترین مستند کوتاه

برنده:

موسیقی با احتیاط

دیگر نامزدها:

  • مصیبت غیرطبیعی چین: اشکهای استان سیچوان
  • آخرین کمپین فرماندار بوث گاردنر
  • آخرین کامیون؛ تعطیلی یک کارخانه GM
  • Rabbit a la Berlin

----------------------------------------------------------------------------------------------------------------

بهترین تدوین

برنده:

قفسه درد

دیگر نامزدها:

  • آواتار
  • ناحیه 9
  • پست‌فطرت‌های بی‌افتخار
  • ارزشمند

----------------------------------------------------------------------------------------------------------------

بهترین گریم

برنده:

استارترک

دیگر نامزدها:

  • IL Divo
  • ویکتوریای جوان

----------------------------------------------------------------------------------------------------------------

بهترین انیمشین کوتاه

برنده:

لوگوراما

دیگر نامزدها:

  • کباب فرانسوی
  • زیبای خفته مادربزرگ اوگریم
  • بانو و دروگر (La Dama y La Muerte)
  • مسئله مرگ و یک تکه نان

----------------------------------------------------------------------------------------------------------------

بهترین فیلم کوتاه زنده

برنده:

مستاجران جدید

دیگر نامزدها:

  • در
  • بجای ورد
  • کاوی
  • ماهی جادویی
کد خبر 103006

برچسب‌ها

دیدگاه خوانندگان

آخرین خبرهای بازار