همشهری آنلاین: هشتاد و سومین مراسم اهدای جوایز اسکار شب گذشته در سالن تئاتر کداک شهر لس آنجلس برگزار شد.

academy-awards2-2011

در این مراسم سخنرانی پادشاه به عنوان بهترین فیلم سال 2011 بزگزیده شد و کالین فیرث جایزه بهترین بازیگر مرد برای ایفای نقش پادشاه انگلیس در این فیلم را دریافت کرد.

در ادامه فهرست نامزدها و برندگان جوایز اسکار در گروه‌های مختلف را مشاهده خواهید کرد:

بهترین فیلم

برنده: سخنرانی پادشاه (King's Speech)

kings speech-best picture

سایر نامزدها:

---------------------------------------------------------------------------------------------

بهترین بازیگر نقش اول مرد

برنده: کالین فیرث (Colin Firth) برای بازی در فیلم سخنرانی پادشاه

colin-firth-best-actor

سایر نامزدها:

  • خاویر باردم برای بازی در فیلم Biutiful
  • جف بریجز برای بازی در فیلم شهامت
  • جسی آیزنبرگ برای بازی در فیلم شبکه اجتماعی
  • جیمز فرانکو برای بازی در فیلم 127 ساعت

---------------------------------------------------------------------------------------------

بهترین بازیگر نقش مکمل مرد

برنده: کریستین بیل برای بازی در فیلم مبارز

christian-bale-supporting-actor

سایر نامزدها:

  • جان هاوکس برای بازی در فیلم برکت زمستان
  • جرمی رنر برای بازی در فیلم شهر
  • مارک روفالو برای بازی در فیلم بچه‌ها خوبند
  • جفری راش برای بازی در فیلم سخنرانی پادشاه

---------------------------------------------------------------------------------------------

بهترین بازیگر نقش اول زن

برنده: ناتالی پورتمن برای بازی

natalie-portman-best-actress

سایر نامزدها:

  • انت بنینگ برای بازی در فیلم بچه خوبند
  • نیکول کیدمن برای بازی در فیلم لانه خرگوش
  • جنیفر لاورنس برای بازی در فیلم برکت زمستان
  • میشل ویلیامز برای بازی در فیلم ولنتاین آبی

---------------------------------------------------------------------------------------------

بهترین بازیگر نقش مکمل زن

برنده: ملیسا لئو برای بازی در فیلم مبارز

mellisa-leo-supporting-actor

سایر نامزدها:

  • ایمی آدامز برای بازی در فیلم مبارز
  • هلنا بونهام کارتر برای بازی در فیلم سخنرانی پادشاه
  • هیلی استاینفلد برای بازی در فیلم شهامت
  • جکی ویور برای بازی در فیلم پادشاهی حیوانات

---------------------------------------------------------------------------------------------

بهترین فیلم انیمیشن

برنده: داستان اسباب بازی3 (Toy Story3)

toy-strory-best-animated

سایر نامزدها:

  • چطور اژدهای خود را آموزش دهید (How to Train Your Dragon)
  • شعبده باز (Illusionist)

---------------------------------------------------------------------------------------------

بهترین کارگردانی هنری

برنده: آلیس در سرزمین عجایب

alice-wonderland-art-directory

سایر نامزدها:

  • هری پاتر و یادگاران مرگ
  • آغاز
  • سخنرانی پادشاه
  • شهامت

---------------------------------------------------------------------------------------------

بهترین فیلمبرداری

برنده: آغاز

inception-best-cinematography

سایر نامزدها:

  • قوی سیاه
  • سخنرانی پادشاه
  • شبکه اجتماعی
  • شهامت

---------------------------------------------------------------------------------------------

بهترین طراحی لباس

برنده: آلیس در سرزمین عجایب

alice-wonderland-best-costume

سایر نامزدها:

  • من عشقم (I am Love)
  • سخنرانی پادشاه
  • تندباد (The Tempest)
  • شهامت (True Grit)

---------------------------------------------------------------------------------------------

بهترین کارگردانی

برنده: تام هوپر برای فیلم سخنرانی پادشاه

tom-hooper-best-director

سایر نامزدها:

  • دارن آرونوفسکی برای فیلم قوی سیاه
  • دیوید او.راسل برای فیلم مبارز
  • دیوید فینچر برای فیلم شبکه اجتماعی
  • جوئل کوئن و ایثن کوئن برای فیلم شهامت

---------------------------------------------------------------------------------------------

بهترین مستند بلند

برنده:  خرابکاری از درون (Inside Job)

inside-job-documentary

سایر نامزدها:

  • خروج از طریق فروشگاه هدیه (Exit Through the Gift Shop)
  • سرزمین گاز (Gasland)
  • رسترپو (Restrepo)
  • سرزمین زباله (Waste Land)

---------------------------------------------------------------------------------------------

بهترین مستند کوتاه

برنده: دیگر غریبه نیستند (Strangers No More)

strangers-no-more-best-short-docu

سایر نامزد‌ها:

  • کشتن به نام...(Killing in the Name)
  • دختر روی پوستر (Poster Girl)
  • خورشید بیا بالا (Sun Come Up)
  • جنگجویان کیگانگ (The Warriors of Quigang)

---------------------------------------------------------------------------------------------

بهترین تدوین

برنده: شبکه اجتماعی

سایر نامزدها:

  • قوی سیاه
  • مبارز
  • 127 ساعت
  • سخنرانی پادشاه

---------------------------------------------------------------------------------------------

بهترین فیلم غیر انگلیسی

برنده: در دنیایی بهتر (In a Better World)

Inabtterworld-best-foreign

سایر نامزدها:

  • Biutiful
  • دندان سگی (Dogtooth)
  • آتش‌ها (Incendies)
  • بیرون از قانون (Outside the Law)

---------------------------------------------------------------------------------------------

بهترین گریم

برنده: مرد گرگ‌نما (The Wolfman)

wolfman-makeup

سایر نامزدها:

  • نسخه بارنی (Barney's Version)
  • راه بازگشت (ٰThe Way Back)

---------------------------------------------------------------------------------------------

بهترین موسیقی متن

برنده: شبکه اجتماعی

سایبر نامزدها:

  • چطور اژدهای خود را آموزش دهید
  • آغاز
  • سخنرانی پادشاه
  • 127 ساعت

---------------------------------------------------------------------------------------------

بهترین ترانه فیلم

برنده: رندی نیومن - ما به هم متعلق هستیم برای فیلم داستان اسباب بازی 3

سایر نامزدها:

  • تام دوگلاس، تروی ورجس، هیلای لیندزی - بازگشت به خانه برای فیلم ییلاق نشین قوی (Country Strong)
  • گلن اسلیتر - نور را میبینم برای فیلم در بند (Tangled)
  • آی ار رحمان، دایدو، رولو آرمسترانگ - اگر برخیزم برای فیلم 127 ساعت

---------------------------------------------------------------------------------------------

فیلم کوتاه انیمیشن

برنده: چیز گمشده (The Lost Thing)

lost-thing-short-film

سایر نامزدها:

  • شب و روز (Day&Night)
  • The Gruffalo
  • بیاید هوا را آلوده کنیم (Lets Pollute)
  • ماداگاسکار؛ خاطرات یک سفر (Madagascar; A Journey Diary)

---------------------------------------------------------------------------------------------

بهترین فیلم کوتاه زنده

برنده: خدای عشق (God of Love)

godoflove-best-live-action

سایر نامزدها:

  • اعتراف (The Confession)
  • عاشق شدن (The Crush)
  • Na Wewe
  • آرزو 143(Wish 143)

---------------------------------------------------------------------------------------------

بهترین تدوین صدا

برنده: آغاز

سایبر نامزدها:

  • داستان اسباب بازی 3
  • ترون: میراث (Tron: Legacy)
  • شهامت (True Grit)
  • غیرقابل توقف (Unstoppable)

---------------------------------------------------------------------------------------------

بهترین میکس صدا

برنده: آغاز

سایر نامزدها:

  • سخنرانی پادشاه
  • سالت (Salt)
  • شبکه اجتماعی
  • شهامت

---------------------------------------------------------------------------------------------

بهترین جلوه‌های ویژه

برنده: آغاز

سایر نامزدها:

  • آلیس در سرزمین عجایب
  • هری پاتر و یادگاران مرگ قسمت اول
  • از این پس (Hereafter)
  • مرد آهنین 2 (Iron Man 2)

---------------------------------------------------------------------------------------------

بهترین فیلمنامه اقتباسی

برنده: شبکه اجتماعی

سایر نامزدها:

  • 127 ساعت
  • داستان اسباب بازی 3
  • شهامت
  • برکت زمستان

---------------------------------------------------------------------------------------------

بهترین فیلمنامه غیراقتباسی

برنده: سخنرانی پادشاه

سایر نامزدها:

  • یک سال دیگر (Another Year)
  • مبارز
  • آغاز
  • بچه‌ها همه خوبند

---------------------------------------------------------------------------------------------

کد خبر 129391

برچسب‌ها

دیدگاه خوانندگان