همشهری آنلاین: معاون حمل و نقل و ترافیک با بیان اینکه ورورد اتوبوس‌های سه کابین هیبریدی نقطه عطفی در تاریخ اتوبوسرانی پایتخت و کشور است، گفت: این اتوبوس‌ها ظرفیت جابجایی 300 مسافر را دارند و میزان آلایندگی آنها در حد صفر است.

مهندس جعفر تشکری هاشمی در مراسم آغاز به کار نخستین اتوبوس هیبریدی کشور گفت: این اتوبوس‌ها با استفاده از موتور مکانیکی انرژی الکتریکی تولید می‌کند و تنها استارت زدن آن با سوخت گازوئیل آن هم گازوئیل استاندارد یور 5 صورت می‌گیرد به همین دلیل میزان آلایندگی این اتوبوس‌ها در حد صفر است و حتی از یک موتورسیکلت هم کمتر آلایندگی دارند.

وی ادامه داد: قرارداد ورود 20 دستگاه از این اتوبوس‌ها منعقد شده که در حال حاضر دو دستگاه از آنها مراحل مونتاژ و تولید را سپری می‌کنند و یک دستگاه نیز امروز عملا وارد ناوگان خدمات رسانی به شهروندان می‌شود.

تشکری هاشمی تصریح کرد: اتوبوس‌های هیبریدی تقریبا سه برابر سایر اتوبوس‌ها عمر مفید دارند و مصرف انرژی‌شان نیز 40 درصد کمتر از سایر انواع اتوبوس‌ها است.همچنین هزینه تعمیر و نگهداری این نوع اتوبوس ها بسیار ناچیز است.

تشکری هاشمی با تاکید بر اینکه در تمام دنیا به سمت استفاده از وسایل نقلیه پاک و خودروهای هییریدی پیش می روند گفت: این اتوبوس‌ها نقش بسزایی در حفظ محیط زیست و کاهش آلودگی‌های زیست محیطی دارند و امیدواریم روزی برسد که تمام ناوگان اتوبوسرانی تهران از این اتوبوس‌های پاک و بسیار مناسب باشد.

معاون حمل و نقل و ترافیک شهرداری تهران تصریح کرد: این اتوبوس‌ها بدنه صد در صد آلومینیوم دارند و کاملا مطابق آخرین استانداردهای روز جهانی هستند.همچنین از سیستم‌های مناسب تهویه و صندلی‌ها و امکانات رفاهی کامل برخوردارند.

پر بیننده‌ترین اخبار شهری

دیدگاه خوانندگان امروز

پر بیننده‌ترین خبر امروز

۲۰ خرداد ۱۳۹۲ - ۰۸:۱۸