همشهری آنلاین-هلن صدیق بنای: این خودرو را خانم‌ها برای خانم‌ها طراحی کرده‌اند.

 

 

 

شرکت ولوو با هدف جلب رضایت خانم‌ها و سازگاری با نوع رانندگی و برآوردن خواسته‌های آنها دست به ابتکار جالبی در صنعت خودرو زده است.

رییس شرکت ولوو برای دستیابی به چنین هدفی در سال 2005 از خود خانم‌ها کمک می‌گیرد. او تعدادی طراح و مهندس  زن از سراسر دنیا برای طراحی و ساخت چنین خودروی دعوت کرده و از آنها می‌خواهد خودروی را طراحی کنند که هم مورد علاقه زنان باشد و هم  با حفظ استاندارد های صنعت خودرو سازی، نیازها و خواسته آنها را برآورده سازد.

ماریا ویدل کریستنیس، ایوا لیزا اندرسون، النا هولمبرگ، ماریا آگلا، کاملیا پالمیرتز، سینتیا شارویک، آنا روزن، لینا اکلاند، تاتینا باتویسچیتم، زنانی هستند که تیم 9 نفره طراحی این خودرو را تشکیل دادند.

خودروی که آنها طراحی کردند، بی نظیر بود و در نمایشگاه 2010  تحت عنوان  وای سی سی  YCC  به نمایش گذاشته شد. با توجه به استقبال از این خودرو شرکت ولوو اقدام به تولید انبوه آن کرده است.

ویژه گی‌های این خودرو که مخصوص زنان طراحی شده است ،می توان به موارد زیر اشاره کرد:

سوار و پیاده شدن به آن بسیار راحت است.

هیچ راهی برای دسترسی راننده به موتور و قسمت‌های حساس وجود ندارد. یعنی کاپوت ماشین باز نمی‌شود. چرا که این ماشین فقط در هر 50000 کیلومتر نیاز به تعویض روغن دارد. در صورت  خرابی یا نیاز به هر نوع سرویسی به صورت خودکار توسط فرستنده ای به نزدیکترین تعمیرگاه مجاز اطلاع  می‌دهد.

این خودرو با لاستیک پنچر نیز قادر به ادامه حرکت هست یعنی خانم راننده نیازی به توقف و تعویض لاستیک ندارد.

راننده خانم این خودرو تنها می‌تواند به ماشین بنزین زده یا آب شیشه شور رو پر کند. درب باک و مخزن شیشه شور هم به گونه‌ای طراحی شده که با بیرون کشیدن سرشلینگی بصورت اتوماتیک بسته می‌شود.

پارک کردن آن بسیار آسان است. یعنی هنگام پارک ، سیستم هوشمند این خودرو با تشخیص، اعلام می کند که آیا جای کافی برای پارک هست یا نه و در صورت لزوم به خانم راننده در پارک کردن، کمک می‌کند.

با توجه به اینکه مسئولیت خرید خانه معمولا با خانوم ها است. دست‌های آنها بعد از خرید معمولا پر است و بازکردن درب خودرو، بخصوص در مواقع هوای بارانی  با دست پر دردسر ساز است.

به همین دلیل سیستم درب‌ها طوری طراحی شده که با رسیدن راننده کنار خودرو اتوماتیک وار نزدیکترین درب باز می‌شود و فضای مناسبی برای جاسازی اسباب و وسایل دارد.

همچنین کاپوت جلو و گلگیرها و قوس سقف طوری طراحی شده است که راننده بتواند جلو و عقب واقعی رو دیده و درک کند.

فرمان، صندلی راننده، پدالها و پنل جلو بصورت خودکار با وضیعت نشستن و اندازه پاهای راننده تنظیم می‌شود و پدالهای این خودرو در صورت تصادف جمع شده تا آسیبی به پای راننده وارد نشود

با توجه به روحیه خانوم ها در تغییر دکوراسیون و مبلمان خانه، طراحی روکش  صندلیها و تودوزی به گونه ای است که به راحتی قابل تعویض و تغییر است.

خودرویی که کاملا شخصی که با شخصیت راننده هماهنگ شده و با کیفیت برتر برای مسافت های طولانی قابل اعتماد است.

برچسب‌ها

پر بیننده‌ترین اخبار شهری

دیدگاه خوانندگان امروز

پر بیننده‌ترین خبر امروز