همشهری آنلاین: به گفته مدیر عامل خودرو سازی ولوو؛ خودرو سازهای ایران محصولات خود را گران تولید می‌کنند و این به سبب داشتن هزینه‌های سربار و اضافی است.

مارتین لانستد

مدیر عامل شرکت خودرو سازی ولوو در گفتگو با ایلنا در خصوص خودروسازی ایران گفت: شرکت‌های خودروسازی در ایران هزینه‌های سربار زیادی دارند و به خریداران نیز هزینه‌های اضافی تحمیل می‌کنند.

مارتین لانستد افزود: از سوی دیگر مصرف سوخت بالا در خودروهای تولیدی سبب شده هزینه‌های زیادی به خریداران تحمیل شود که مهم‌ترین علت آن وجود سوبسید سوخت است.

وی تصریح کرد: اگر سوبسید سوخت به طور کامل هم برای تولید کننده و هم برای مصرف کننده حذف شود خواهید دید ایده‌ها و تفکر‌های جدیدی به وجود خواهد آمد و سبب تحول در تولید و نهایتا قیمت خودرو خواهد شد.

لانستد با اشاره به فعالیت‌های ولوو با خودرو سازان ایرانی گفت: 98 درصد فعالیت‌های تولیدی و مهندسی این خودروسازی در خارج از سوئد انجام می‌شود و همین امر نشان می‌دهد که ما تا چه میزان به شرکای خارجی خودمان اعتماد داریم و آنها برای مهم و با ارزش هستند.

عضو هیئت مدیره ولوو افزود: با توجه به سابقه طولانی همکاری این شرکت با ایران طبیعی است که اکنون با توجه به لغو محدودیت‌های بین‌المللی حضور قوی تری در ایران داشته باشیم و سفر من به ایران در همین راستا است.

کد خبر 327361

برچسب‌ها

پر بیننده‌ترین اخبار اقتصاد كلان

دیدگاه خوانندگان امروز

پر بیننده‌ترین خبر امروز

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha