گروه اقتصادی: اقتصاد جهانی از دوره بحرانی سخت خود عبور کرده، اما هنوز بسیار زود است که دولت‌ها دست از تلاش برای مقابله با رکود اقتصادی بردارند

سخنگوی صندوق بین‌المللی پول با اعلام این مطلب افزود: البته اقتصاد جهانی رو به بهبود است و آمار و ارقام تولید ناخالص داخلی آمریکا نیز مؤید این وضعیت است.

به گزارش خبرگزاری فرانسه، کارولین اتکینسون عنوان کرد: چشم‌انداز اقتصاد جهان در حال بهتر شدن است اما ما همچنان تاکید داریم که هنوز زمان ابراز خوشنودی از وضعیت اقتصادی جهان، نرسیده است. وی گفت: صندوق بین‌المللی پول انتظار دارد که پس از بدترین رکود از جنگ جهانی دوم تاکنون، اقتصاد دنیا بهبود ناچیزی نشان دهد، اما هنوز زمان دست‌کشیدن از سیاست‌های مقابله با بحران فرا نرسیده است.

تزریق 283میلیارد دلار به اقتصاد جهانی

از سوی دیگر، صندوق بین‌المللی پول اعلام کرد: به‌منظور افزایش ذخایر ارزی اعضا، حدود 283میلیارد دلار در اختیار کشورهای عضو قرار خواهد داد.

این صندوق  امیدوار است این نقدینگی بتواند مشکل ارزی کشورها را حل کند و موجب تحریک بازار جهانی شود. 110میلیارد دلار از این رقم در اختیار اقتصادهای نوظهور و کشورهای در حال توسعه قرار خواهد گرفت که از این رقم نیز 20میلیون دلار نصیب کشورهای فقیر خواهد شد.

تزریق 8/1میلیارد دلار به ایران

بنابر اعلام صندوق بین‌المللی پول، حدود یک میلیارد و 843میلیون دلار از رقم فوق سهم ایران خواهد بود. سهم خود آمریکا حدود 4/47میلیارد دلار اعلام شده است.

کد خبر 88982

برچسب‌ها

پر بیننده‌ترین اخبار اقتصاد‌ جهان

دیدگاه خوانندگان امروز

پر بیننده‌ترین خبر امروز