جمعه ۱۲ مهر ۱۳۸۷ - ۱۷:۰۲
۰ نفر

همشهری آنلاین: سرمربی پرسپولیس پس از تساوی مقابل استقلال از هواداران این تیم عذرخواهی کرد

به گزارش مهر، افشین قطبی پس از تساوی یک بر یک تیمش مقابل استقلال تهران با بیان این مطلب در جمع خبرنگاران افزود: به هوداران دو تیم استقلال و پرسپولیس تبریک می‌گویم که با اخلاق خوب و جوانمردی، روز خوبی را برای دربی رقم زدند و فضای مناسب برای برگزاری مسابقه به وجود آوردند. در عین حالی از هواداران پرسپولیس عذرخواهی می‌کنم که نتوانستم در سومین دربی که مربی این تیم بودم به پیروزی دست یابیم.

وی با تبریک به تیم فوتبال استقلال و مربیان این تیم گفت: به استقلال تبریک می‌گویم. این تیم به هدفی که داشت رسید. استقلال با دفاع بسته به دنبال بهره گیری از ضد حملات بود که روی همین تاکتیک به چند موقعیت گلزنی دست یافت و به گل نخست رسید.

وی از بازی نیمه نخست این تیم به نیکی یاد کرد و گفت: ما در نیمه اول کنترل بازی را در اختیار داشتیم و به غیر از چند صحنه که تمرکز خود را از دست دادیم در باقی زمان مسابقه تیم برتر میدان بودیم.

قطبی فوتبال را به یک زندگی تشبیه کرد و گفت: ما می توانستیم در مصاف با استقلال برنده از زمین خارج شویم  و نسبت به این تیم بهتر بازی کردیم، بیشتر شانس گل به دست آوردیم و دو بار تیر دروازه استقلال را به لرزه درآوردیم. با این حال اگر بگویم می توانستم تیم پیروز میدان باشیم ادعای اشتباهی نداشتم.

وی در ادامه از شانس‌های گلزنی تیمش در طول بازی یاد کرد و گفت: موقعیتی که علی کریمی در نیمه اول به دست آورد یکی از بهترین حملات تیم‌های لیگ برتری بود و ما پس از 15 بار ضربه به توپ به دهانه دروازه استقلال رسیدیم. وقتی کریمی توپ را به بیرون زد فکر می‌کنم کل استادیوم و افرادی که این بازی را نگاه می کردند از تعجب یخ زدند. توره نیز موقعیتی را از دست داد که از هر 100 بار 99 بار چنین توپ هایی گل نمی شود.

قطبی با تاکید بر اینکه از مربیگری تیمی چون پرسپولیس به خود افتخار می کند در خصوص بازی نه چندان ایده آل این تیم در دقایق آغازین نیمه دوم گفت: زمانی که استقلال به گل رسید فشار و استرس زیادی روی تیم ما بود و استقلال با دفاع فشرده به دنبال حفظ نتیجه بود به همین خاطر روند بازی به سود این تیم تغییر کرد. در این شرایط کل تیم استقلال و هوادارانش مقابل تیم ما ایستاده بودند. بازیکنان پرسپولیس با استرس فراوان حتی از دادن پاس‌های ساده نیز عاجز بودند تا اینکه مجددا جریان کار را در اختیار گرفتیم.

وی ضمن ابراز رضایت از عملکرد کریم باقری و علی کریمی گفت: به دنبال فشار زیادی که به تیم استقلال وارد آوردیم سرانجام کریم باقری بازیکن بزرگ تیم ما با ضربه سر کریمی را در بهترین موقعیت صاحب گلزنی کرد و او گل تساوی را به ثمر رساند.

سرمربی تیم فوتبال پرسپولیس از دربی 65 به عنوان یکی از بهترین بازی‌های استقلال و پرسپولیس [تاریخچه دیدارهای استقلال و پرسپولیس]یاد کرد و افزود: دو تیم بازی جوانمردانه‌ای را انجام دادند در عین حال ما می‌توانستیم پیروز شویم اما به نتیجه تساوی رضایت دادیم. در این خصوص گلایه‌ای نداریم چرا که اعتقاد داریم فوتبال و جذابیت آن به رقم خوردن همین نتایج است.

وی از بازی 35 دقیقه‌ای دی کارمو برزیلی ابراز نارضایی کرد و گفت: در شرایطی که باید روی دروازه استقلال فشار می‌آوردیم دی کارمو که فیزیک بدنی خوبی دارد را وارد ز‌مین کردیم اما او نتوانست خواسته ما را برآورده کند در عین حال او به اندازه توان خود مدافعان استقلال را مشغول خود کرد.

قطبی از بازی محمد منصوری به نیکی یاد کرد و پاس او را موجب به ثمر رسیدن گل تساوی خواند.

وی در پاسخ خبرنگاری که از وی در مورد شانس قهرمانی پرسپولیس پرسید ، گفت: من می‌خواستم پیش از دربی قول قهرمانی بدهم اما با توجه به حساسیت این مسابقه و اهمیت رویارویی با استقلال تصمیم گرفتم بعد از دربی در این زمینه صحبت کنم با این حال شک نکنید پرسپولیس قهرمان لیگ خواهد شد. با این بازیکنان و مدیریت باشگاه وکادر فنی ای که همراه من هستند تکرار قهرمانی دور از دسترس نیست. پرسپولیس پرمهره‌ترین و پرشخصیت‌ترین تیم لیگ برتر است و در نهایت قهرمانی خود را در لیگ برتر تکرار خواهد کرد.

وی در پاسخ به سئوال خبرنگاری که پرسید پرسپولیس برای 20 دقیقه پایانی برنامه خاصی نداشته، گفت: این حرف شما به نوعی یک توهین برای من است. من برای 20 دقیقه آخر برنامه داشتم. زمانی که تیم استقلال 9 نفره دفاع می کرد چاره ای نداشتیم که از کناره های زمین برای ارسال توپ استفاده کنیم.

وی در خصوص اینکه چرا پترویچ در این بازی از ابتدا در ترکیب تیم پرسپولیس حضور نداشت، گفت: پتروویچ دچار سرماخوردگی شده بود به همین خاطر تصمیم گرفتیم در 20 دقیقه پایانی از وجود او استفاده کنیم فکر می‌کنم برای چگونگی ورود او به میدان تصمیم خوبی اتخاذ کردیم.

قطبی بازی علی کریمی را ایده آل و در خدمت تیم خواند و گفت: کریمی بازیکن خوبی است. من امروز در چند صحنه فکر کردم زیدان در زمین حضور دارد . برای او بهترین لقب جادوگر است . او امروز موقعیت های خوبی برای تیم به وجود آورد ، شانس گلزنی ساخت و پاس گل داد و زمانی که او دریبل می  ند احساس می کنم توپ را داخل جورابش گذاشته است. او یکی از بهترین بازیکنان ایران و آسیاست . امیدوارم دوباره در فوتبال اروپا حضور یابد. چرا که چنین توانایی ای را دارد.

وی از بازی نیمه اول تیم فوتبال پرسپولیس به عنوان نقطه عطف بازی امروز یاد کرد و گفت: در طول بازی فقط در دقایق ابتدایی نیمه دوم بد بازی کردیم. عملکرد نه چندان شایسته ما در دقایق آغازین نیمه دوم نیز متاثر از گلی بود که از سوی استقلال دریافت کردیم اگر استقلال هم چنین گلی می خورد مطمئن باشید روند کارش تغییر می کرد.

وی در خصوص تعویض نیکبخت در دقایقی پایانی گفت: این که نیکبخت در لحظه خروج خود از میدان ناراحت باشد طبیعی است چرا که می خواست در جریان بازی حضور داشته باشد و به تیمش کمک کند. او در لحظه خروج از زمین به هیچ کس توهین نکرد و در پایان مسابقه نیز با من روبوسی کرد و هیچ مشکلی بین ما نیست.او امسال رفتار و تمریناتش به مراتب بهتر از سال گذشته است

کد خبر 64789

برچسب‌ها

دیدگاه خوانندگان

آخرین خبرهای بازار