سه‌شنبه ۲۶ شهریور ۱۳۸۷ - ۱۹:۳۱
۰ نفر

همشهری آنلاین: وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی، از ممنوع شدن عرضه سیگار تا 100 متری مدارس کشور خبر داد.

به گزارش شبکه خبر به نقل از ایرنا، کامران باقری لنکرانی، در حاشیه افتتاح بخش مسمومیت بیمارستان بهارلو در جمع خبرنگاران افزود: ممنوعیت عرضه سیگار تا 100 متری مدارس، بر اساس مصوّب اخیر "آئین ‌نامه قانون جامع دخانیات" برای پیشگیری از مصرف سیگار در بین دانش آموزان است.
 
باقری لنکرانی تاکید کرد: تمام تلاش این است که از این طریق، از گسترش مصرف دخانیات در بین دانش آموزان جلوگیری به عمل آید.
 
وزیر بهداشت، همچنین به برنامه معاینه و سنجش سلامت کلاس اولی ها اشاره کرد و گفت: کلاس اولی های امسال، با کیفیت بالاتری در مقایسه با سال‌های قبل، مورد معاینه و سنجش سلامت قرار می‌گیرند.

لنکرانی گفت: مشکل آن دسته از دانش آموزان معاینه شده که به مراکز مختلف ارجاع  شده‌اند، بیشتر به عللی همچون ناراحتی‌های چشمی، شنوایی و اسکلتی در ستون فقرات بوده است.

وزیر بهداشت گفت: خوشبختانه مشکلات این قبیل دانش آموزان، به موقع شناسایی شده و آنان تحت درمان قرار گرفته اند.

لنکرانی، همچنین از آماده‌باش بودن اورژانس کشور از هفته اول مهر خبر داد و گفت: این موضوع از برنامه‌هایی است که برای افزایش فعالیت اورژانس‌های پیش بیمارستانی در شهرها برای رسیدگی به موقع به حوادثی که ممکن است در مسیر جا به جایی دانش آموزان رخ دهد، در نظر گرفته شده است.
 
وزیر بهداشت، همچنین به گنجاندن مطالب آموزشی درباره مسائل بهداشتی در کتاب‌های درسی اشاره کرد و گفت:‌ این موضوع به منظور افزایش آگاهی جامعه، از جمله دانش آموزان است و همکاری‌های بلندمدت بین "وزارت بهداشت" و "وزارت آموزش و پرورش" را می‌طلبد.

کد خبر 63600

برچسب‌ها

دیدگاه خوانندگان امروز

پر بیننده‌ترین خبر امروز