ابروها در زیبایی صورت تاثیر زیادی دارند. بسیاری از خانم‌ها هنگام آرایش ابرو اشتباه‌هایی مرتکب می‌شوند که بر کل زیبایی‌شان تاثیر منفی می‌گذارد. در این مطلب با این اشتباه‌های رایج آشنا می‌شوید.

ابرو - زیبایی - پوست - آرایش

به گزارش همشهری آنلاین، شاید شما آنقدرها که به آرایش چشم و لب‌هایتان اهمیت می‌دهید، برای ابروهایتان وقت نمی‌گذارید، اما بدانید که ابروها در زیبایی صورت شما تاثیر زیادی دارند. بسیاری از خانم‌ها هنگام آرایش ابرو اشتباه‌هایی مرتکب می‌شوند که بر کل زیبایی‌شان تاثیر منفی می‌گذارد. اگر دوست دارید با این اشتباهات رایج آشنا شوید، در ادامه مطلب همراهمان باشید.

بیشتر بخوانید:

طرز تهیه چند ماسک موی خانگی | ۶ ویتامین کلیدی برای افزایش رشد مو

 ابروی پرپشت می‌خواهید؟ این مطلب را بخوانید

فیلم | از بین بردن پف و سیاهی دور چشم با این محلول خانگی

تصاویر | ۱۰ حرکت کششی برای رفع درد و تقویت زانو | چند تمرین ورزشی ساده برای روزهای قرنطینه

 • ابروهایتان را خیلی روشن یا خیلی تیره می‌کنید

انتخاب رنگ مناسب برای ابروها یکی از نکات مهمی است که در زیبایی‌تان تاثیر مثبتی می‌گذارد. برای این منظور شما باید رنگی را انتخاب کنید که یک درجه از رنگ موهایتان روشن‌تر باشد، در این صورت چهره‌تان طبیعی به نظر می‌رسد. به عنوان مثال اگر موهایتان قهوه‌ای تیره است، ابروهایتان را یک درجه روشن‌تر، یعنی قهوه‌ای متوسط کنید.

البته این موضوع در مورد رنگ‌های خیلی روشن صدق نمی‌کند. اگر موهای بلوند روشن دارید، باید ابروهایتان را یک درجه تیره‌تر کنید زیرا اگر ابروهایتان را هم مانند موهایتان خیلی روشن کنید، بی‌روح و سرد به نظر خواهید رسید. بنابراین تفاوت رنگی ابرو و موهایتان باید یک درجه باشد نه بیشتر که توی ذوق زند.

 • از آینه‌های ذره‌بینی استفاده می‌کنید

اکثر خانم‌ها، زمانی که می‌خواهند ابروهایشان را بردارند، از آینه‌های ذره بینی استفاده می‌کنند تا موهای ریز صورتشان را به‌خوبی ببینند اما این مدل آینه، برای زمان‌هایی که می‌خواهید به ابروهایتان فرم دهید، انتخاب خوبی نخواهد بود، از این جهت که شما یک زاویه دید کلی و پرسپکتیو نسبت به ابروهایتان نخواهید داشت که ممکن است در نهایت به تابه‌تا شدن ابروهایتان ختم شود. بنابراین آینه را با فاصله‌ای مناسب ازابروهایتان نگه دارید تا کل آن را هنگام برداشتن تحت کنترل داشته باشید. هنگام برداشتن ابرو، نور طبیعی نیز بهترین انتخاب خواهد بود.

 • دم ابروهایتان را کوتاه می‌کنید

هرچه سن ما بالاتر می‌رود، ابروهایمان نیز کم‌پشت‌تر، باریک‌تر و کوتاه‌تر می‌شوند. برای پر پشت‌تر شدن ابروها می‌توان از روش‌های سنتی استفاده کرد یا حتی می‌توانید به ابروهایتان ژل ابرو بزنید تا حجیم‌تر به نظر برسند اما برای قد ابروها باید چه کرد؟ اصلا قد طبیعی ابروها باید چقدر باشد؟ برای این کار یک مداد بردارید و آن را گوشه بینی‌تان بگیرید و انتهای آن را از گوشه چشم‌هایتان رد کنید. سر مداد شما در هر جایی ایستاد، قد ابروی شما نیز باید تا آنجا باشد. بنابراین از کوتاه کردن ابروهایتان خودداری کنید که هیچ زیبایی برایتان نخواهد داشت.

 • مقدار زیادی هایلایتر می‌زنید

اگر شما ابروهایتان را با مداد پررنگ کردید، می‌توانید با کمی هایلایتر در زیر ابروهایتان به آنها فرم دهید اما اگر در استفاده از آن زیاده‌روی کنید، تمام زحماتتان را بر باد داده‌اید. کارشناسان می‌گویند که از سفید کردن بیش از حد زیر ابروها به‌شدت خودداری کنید. در واقع کانسیلر شما تنها باید یک درجه از تن پوستتان روشن‌تر باشد.

 • ابروهایتان را بند می‌اندازید

بند انداختن شیوه مناسبی برای از بین بردن موهای صورت است اما برای برداشتن موهای اطراف ابرو، خیر. در واقع این کار موجب می‌شود که مسن‌تر به نظر آیید. اگر به صورت مدام اطراف ابرویتان را وکس یا بند بیندازید، به مرور پوست دور چشم شما شما شل و چروک می‌شود. حتی ممکن است به‌اشتباه بخشی از ابروهایتان را بردارید که مانع از رشد مجدد موهای ابرویتان شود. بنابراین بهتر است که با این کار زیبایی‌تان را به خطر نیندازید.

 • کرم صورت به ابروهایتان می‌زنید

مطمئنا شما از کرم‌های مختلف برای صورتتان، مانند کرم ضد آفتاب یا مرطوب‌کننده، استفاده می‌کنید اما آیا می‌دانید که نباید آن را به اطراف ابروهایتان بزنید؟ اگر این کرم‌ها به ابروهایتان بخورد و به ریشه آن برسد، مانع رشد ابروها شده و حتی منجر به ریزش آنها نیز می‌شود. البته در این میان یک استثنا وجود دارد، حالت‌دهنده یا ژل ابرو... شما می‌توانید از این ماده برای فرم دادن و حجیم کردن ابروهایتان استفاده کنید بدون این‌که نگران ریزش آنها باشید.

 • بر ابروهایتان تاکید می‌کنید

زمانی ابروهای بولد و توی چشم روی مد بود اما اکنون دوره آن تمام شده است. در واقع شما با این کار از زیبایی طبیعی چهره‌تان می‌کاهید. بنابراین بهتر است از رنگ کردن ابروهایتان به رنگ تیره یا کشیدن مداد ابرو تیره در داخل آن، بپرهیزید. هرچه ابروهایتان طبیعی‌تر باشد، بهتر است.

 • لوازم آرایشتان را نمی‌شناسید

زمانی که ما به خرید لوازم آرایش می‌رویم، با حجم زیادی از لوازم آرایش روبه رو می‌شویم اما آیا می‌دانیم که هر کدام از آنها چه کارایی دارند؟ شاید اولین چیزی که برای فرم دادن به ابروها به ذهنتان خطور کند، مداد ابرو باشد اما بدانید که مداد ابرو تنها برای کشیدن خط‌های نازک در داخل ابرو مناسب است.

به عنوان مثال شما اگر جایی از ابروهایتان ریخته باشد می‌توانید به کمک آن چند خط بکشید اما اگر کلا ابروهای کم‌پشتی دارید و می‌خواهید کل آن را پر کنید، مداد ابرو انتخاب خوبی برایتان نخواهد بود. در این شرایط بهتر است که از سایه ابرو استفاده کنید تا ابروهایتان یکدست درآید. بنابراین قبل از انتخاب لوازم آرایش بهتر است که از کارکرد هر کدام اطمینان حاصل کنید.

 • فرم صورتتان را در نظر نمی‌گیرید

آیا هنگام فرم دادن به ابروهایتان، فرم صورتتان را در نظر می‌گیرید؟ همان‌طور که مدل موهای شما باید با توجه به فرم صورتتان باشد، مدل ابروهایتان را نیز باید با فرم صورتتان تطبیق دهید.

شکل و اندازه ابروهایتان به میزان زیادی به فرم صورتتان بستگی دارد. به عنوان مثال اگر صورت گردی دارید، ابروهایتان را زاویه‌دار بردارید، اگر صورتتان قلبی شکل است، از مدل ابروهای خیلی پر و چشمگیر خودداری کنید، کافی است که ابروهای طبیعی‌تان را تمیز کنید و دیگر دست به آن نزنید.

خانم‌هایی که صورت کشیده‌ای دارند، باید ابروهایشان فرمی افقی داشته باشد تا تعادل را در صورتشان برقرار کند. برای صورت‌های مربعی نیز ابروهای پهن قوس‌دار پیشنهاد می‌شود. افرادی که صورت بیضی شکلی دارند شانس با آنهاست زیرا می‌توانند هر مدل ابرویی را که می‌پسندند، انتخاب کنند.

 • ابروهایتان را در مرحله آخر آرایش می‌کنید

هر کسی در آرایش شیوه خاص خود را دارد. به عنوان مثال بعضی‌ها اول خط چشم می‌کشند و برخی دیگر کرم پودر می‌زنند. اما اگر شما فکر می‌کنید که آرایش کردن ترتیب خاصی ندارد، سخت در اشتباهید. این موضوع حداقل برای ابروها باید رعایت شود. در واقع شما باید قبل از هر کاری ابتدا برای ابروهایتان وقت بگذارید و سپس به سراغ آرایش چشم، لب‌ها و دیگر بخش‌های صورتتان بروید.

 • کل ابروهایتان را با مداد پر می‌کنید

زمانی که مداد ابرو را به دست می‌گیرید، طبیعی است که بخواهید از ابتدای ابروهایتان آغاز به کشیدن کنید، اما کارشناسان معتقدند که مداد ابرو باید از آنجا که ابرو به طور طبیعی پرپشت است آغاز شود. پس با این اوصاف شما باید ابتدای ابروهایتان را دست نخورده باقی بگذارید و از وسط ابروهایتان کار را آغاز کنید.

سپس به سراغ دم آن بروید. پس از این‌که این مراحل را پشت سر گذاشتید، به ابتدای ابروهایتان نگاهی بیندازید، اگر لازم دیدید که کمی آن را سایه بزنید تا با قسمت‌های دیگر در تعادل باشد، این کار را انجام دهید اما حواستان باشد که از پر رنگ کردن و به تبع غیر طبیعی کردن آن خودداری کنید.

منبع: thelist ترجمه از برترین‌ها

کد خبر 500081

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.

نظرات

 • نظرات منتشر شده: 1
 • نظرات در صف انتشار: 1
 • نظرات غیرقابل انتشار: 0
 • پوربهی IR ۰۰:۳۰ - ۱۳۹۹/۰۱/۲۶
  2 0
  عالی بود.

دیدگاه خوانندگان

آخرین خبرهای بازار