همشهری‌آنلاین: معاون وزیر امور خارجه روسیه اعلام کرد، تمامی اعضای کمیسیون قانون اساسی سوریه مشخص شده‌اند و همین نتیجه‌بخش بودن کنفرانس سوچی سبب ناراحتی آمریکا شده‌است.

 سرگئی ریابکوف، معاون وزیر امور خارجه روسیه در گفت‌وگو با روزنامه "ایزوستیا" گفت: در حال حاضر پرونده‌های مربوط به قانون اساسی سوریه در حال انتقال به ژنو هستند و تمامی اعضای کمیسیون قانون اساسی این کشور مشخص شده‌اند.

ریابکوف درباره مشارکت آمریکا در حل و فصل مساله سوریه نیز گفت: ما آمریکا را به کنفرانس گفت‌وگوی ملی سوریه که در سی‌ام ماه گذشته میلادی(10 بهمن) در سوچی برگزار شد، دعوت کردیم اما آنها یک نماینده را از طرف خودشان به این کنفرانس فرستادند که این فرد فقط یک نماینده بود نه ناظر، این به خودشان مربوط است. ما با طرف‌های دیگر شرکت‌کننده در کنفرانس سوچی به نتایج خوبی دست یافتیم که این تصمیم‌ها باعث آزرده خاطر شدن واشنگتن شد.

به گزارش ایسنا، به نقل از سایت النشره،او همچنین افزود: شیوه‌ای که آمریکا در پیش گرفته آمادگی‌اش را برای تلاش در زمینه رسیدن به نتایج مثبت نشان نمي‌دهد.

این مقام روس تاکید کرد، باوجود موضع آمریکا ما همچنان با طرف آمریکایی درباره سوریه در تماس‌های متعدد هستیم.

او گفت: ما ارتباطات بسیار خود با آمریکا درباره سوریه را قطع نمی‌کنیم و همچنان تصمیم‌هايی که در این‌باره می‌گیریم را برای آمریکا شرح می‌دهیم.

شهر سوچی در سی‌ام ماه گذشته میلادی شاهد کنفرانس گفت‌وگوی ملی سوریه بود که در این کنفرانس هزار و 511 سوری از جمله ۱۰۷ نماینده اپوزیسیون خارج‌نشین حضور داشتند که نتیجه آن تشکیل کمیسیون قانون اساسی متشکل از ۱۵۰ عضو از جمله ۱۰۰ نماینده دولت و اپوزیسیون میانه‌رو داخلی و ۵۰ نماینده اپوزیسیون خارجی شد.

کد خبر 397480

برچسب‌ها

دیدگاه خوانندگان امروز

پر بیننده‌ترین خبر امروز

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha