همشهری آنلاین: دونالد ترامپ رئیس جمهوری آمریکا روز سه شنبه به گزارش‌های منتشر شده در خصوص افشای اطلاعات فوق محرمانه به مقام‌های روس در جریان نشست هفته گذشته با این مقام‌ها واکنش نشان داد.

ترامپ افشای اطلاعات به روسیه را حق مطلق خود دانست

به گزارش ایرنا به نقل از حساب کاربری توییتر، ترامپ دادن اطلاعات به روسیه را حق خود دانست و توییت کرد: به عنوان رئیس جمهوری، میل داشتم اطلاعات را در جلسه برنامه ریزی شده و علنی کاخ سفید با روسیه در میان گذارم که برای این کار، حق تام دارم، حقایقی که با تروریسم و ایمنی پروازی مرتبط است.

وی در ادامه این توییت آورد: همچنین از روسیه می خواهم بر روند مبارزه با داعش و تروریسم را تشدید کند.

رئیس جمهوری آمریکا اولین واکنش خود به این مساله را پس از تکذیبه های مکرر مقام های کاخ سفید، علنی کرد.

روزنامه واشنگتن پست روز دوشنبه در گزارشی نوشت که ترامپ یک منبع مهم اطلاعاتی در مورد داعش را با افشای آن به سرگئی لاوروف وزیر خارجه روسیه و سرگئی کیسلیاک سفیر روسیه در آمریکا، به خطر انداخته است.

روزنامه نیویورک تایمز و شبکه رسانه ای بازفید نیز گزارش روزنامه واشنگتن پست را تائید کردند.

در همین حال، رئیس جمهوری آمریکا بارها رسانه های مهم آمریکایی از جمله نیویورک تایمز و سی ان ان را به دلیل انتشار مطالبی علیه وی، مورد انتقاد قرار داده است.

در حال حاضر روابط تیم ترامپ با دولت روسیه زیر ذره بین منتقدان قرار دارد.

یک روز قبل از نشست ترامپ با مقام های روس، جیمز کومی مدیر سابق اف بی آی به دستور رئیس جمهوری آمریکا برکنار شد.

اف بی آی در زمان مدیریت کومی مسوول تحقیقات در مورد احتمال تبانی کمپین ترامپ با دولت روسیه در زمینه مداخله مسکو در انتخابات ریاست جمهوری 2016 آمریکا بود.

کاخ سفید همچنین به دلیل اینکه به یک عکاس روس اجازه داد در نشست اخیر کاخ سفید حضور یابد، در حالی که اصحاب رسانه های آمریکایی از ورود به این جلسه منع شدند، مورد انتقاد قرار گرفت.

ترامپ در توییت دیگری با اشاره به مدیر سابق اف بی آی نوشت: از زمان آغاز به کار دولت ام، از کومی و دیگران خواستم که افشاگران در جامعه اطلاعاتی را شناسایی کنند.

کد خبر 370302

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.

دیدگاه خوانندگان

آخرین خبرهای بازار