مجموع نظرات: ۰
یکشنبه ۲۴ اردیبهشت ۱۳۹۶ - ۰۷:۴۳
۰ نفر

همشهری‌آنلاین: مشاوران دونالد ترامپ، رئیس جمهور آمریکا از او خواسته‌اند تا موافقت خود را برای اعزام سه تا پنج هزار نیروی دیگر به افغانستان اعلام کند.

 افزایش شمار تلفات ناشی از حمله‌هاي طالبان و دیگر گروه‌های شورشی در افغانستان بهانه‌ای شده است تا مقام‌هاي آمریکایی درصدد افزایش شمار نیروهای خود در این کشور باشند.

بر اساس آمار سازمان ملل، در سال 2016 نزدیک به 11 هزار و 500 غیر نظامی افغان در حمله‌هاي گروه های شورشی در این کشور کشته یا زخمی شدند. همچنین شمار نیروهای امنیتی افغان که در حمله‌هاي طالبان و دیگر گروه های شورشی افغانستان در این مدت زمان کشته شدند، هفت هزار نفر اعلام شده است. بسیاری از این افراد توسط کارشناسان آمریکایی و کارشناسان سازمان پیمان آتلانتیک شمالی (ناتو) آموزش دیده بودند.

«دن کوتز»، مدیر اطلاعات ملی دونالد ترامپ، رئیس‌جمهور آمریکا طی هفته کنونی هشدار داد اوضاع سیاسی و امنیتی در افغانستان "تقریبا به طور قطع" وخیمتر خواهد شد.

به گزارش خبرگزاری صدا و سیما به نقل از خبرگزاری فرانسه،او در این‌باره گفت: "بر اساس ارزیابی‌های ما، طالبان همچنان به حمله‌هاي خود به ویژه در مناطق روستایی ادامه خواهد داد."

بدین ترتیب، ترامپ که در ابتدا شعار "اول آمریکا" را در دستور کار خود قرار داده بود و قصد داشت مشارکت نیروهای آمریکایی را در خارج از این کشور کاهش دهد، اکنون باید درخصوص درخواست‌های مقام‌هاي ارشد نظامی مبنی بر اعزام نیروهای بیشتر به افغانستان تصمیم گیری کند.

بر اساس گزارش‌های منتشر شده، مشاوران ترامپ از او خواسته‌اند تا موافقت خود را برای اعزام سه تا پنج هزار نیروی دیگر به افغانستان اعلام کند. در حال حاضر هشت هزار و 400 نیروی آمریکایی در افغانستان حضور دارند.

بر اساس پیش بینی‌های انجام شده، رئیس‌جمهور آمریکا تصمیم‌گیری درخصوص افزایش نیروهای آمریکایی در افغانستان را طی ماه کنونی انجام خواهد داد.

«جیمز ماتیس» وزیر دفاع آمریکا نیز در این باره اعلام کرد توصیه‌های خود در این خصوص را به زودی به ترامپ اعلام خواهد کرد.

این در حالی است که به گفته کارشناسان، افزایش شمار نیروهای آمریکایی در افغانستان باعث ناخرسندی بیشتر مردم آمریکا خواهد شد. شمار نیروهای آمریکایی که در افغانستان کشته شده‌اند، از سال 2001 تا کنون نزدیک به دو هزار و 400 نفر بوده است. شمار زخمی‌ها در این مدت زمان نیز بیش از 20 هزار نفر اعلام شده است.

بر اساس گزارش‌های مطرح شده، ترامپ تصمیم خود را در خصوص افزایش نیروهای آمریکایی در نشست سازمان پیمان آتلانتیک شمالی (ناتو) در بروکسل یا نشست گروه هفت در سیسیل که اواخر ماه مه برگزار خواهد شد اعلام می‌کند.

کد خبر 369963

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.

دیدگاه خوانندگان

آخرین خبرهای بازار