همشهری آنلاین: یک استاد تاریخ آمریکایی که پیش از این پیروزی دونالد ترامپ در انتخابات ریاست جمهوری آمریکا را پیش بینی کرده بود، ادعا کرده است اخراج مدیر اف بی آی برای استیضاح رئیس‌جمهور این کشور کافی است.

احتمال استیضاح ترامپ به دلیل اخراج رئیس اف‌بی‌آی

به گزارش ایسنا، به نوشته روزنامه ایندیپندنت، آلن لیچمن که پیش از این نتایج تمامی انتخابات آمریکا از سال 1984 را به درستی پیش بینی کرده است اکنون ادعا می‌کند اخراج جیمز کومی، رئیس اف بی آی توسط ترامپ از مساله واتر گیت جدی‌تر است.

لیچمن در این باره توضیح داد: او اکنون می‌تواند در آستانه استیضاح قرار بگیرد. از نمای بیرونی او اکنون از قانون در ممنوعیت پذیرش هدایا و مبالغ از دولت‌های خارجی سرپیچی کرده و قوه قضائیه را سردرگم کرده است.

وی با این حال تاکید کرد: من نمی‌گویم ما باید ترامپ را اکنون استیضاح کنیم اما خواهان آغاز تحقیقات برای استیضاح وی هستم.

این استاد تاریخ در بخش دیگری از اظهاراتش خاطرنشان کرد: این گزارش‌ها که ترامپ ممکن است تلاش کرده باشد روند قضائی تحقیقات اف بی آی درباره ارتباط وی با روسیه را دچار اختلال کرده باشد را باید مورد توجه قرار دهیم.

لیچمن در ادامه به نوعی رئیس‌جمهور آمریکا را به دروغ گفتن درباره دلیل اخراج رئیس اف بی آی متهم کرد.

پس از اخراج کومی طی هفته گذشته کاخ سفید تلاش زیادی برای ارائه توضیحی درباره این اقدام ترامپ کرد.

مقامات کاخ سفید در تلاش هستند تا از رئیس‌جمهور در مقابل اتهامات دموکرات‌ها مبنی بر اینکه کومی به دلیل دستیابی به اطلاعاتی درباره ارتباط میان کمپین ترامپ و روسیه از سمت خود برکنار شده است، حفاظت کنند.

سخنگویان کاخ سفید ادعا کرده‌اند که کومی به دلیل نحوه مدیریت پرونده استفاده هیلاری کلینتون از سرور ایمیل شخصی اخراج شده است.

همچنین دولت ترامپ به پیشنهاداتی از جف سشنز،‌ دادستان کل این کشور و معاون وی مبنی بر اخراج کومی اشاره می‌کند.

با این حال با گذر زمان تقریبا روشن شده است که این اظهاراتی تنها توجیهاتی هستند تا به نحوی روی اقدام رئیس‌جمهور سرپوش بگذارند.

کد خبر 370145

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
3 + 12 =